دانستنیها

اینطوری بخوابی قدتت بلند تر میشه | تاثیر حالت خواب در افزایش قد

سایت سرگرمی روز :

۳ مدل و پوزیشن خواب که به بدن در افزایش قد کمک می کند

اگر می خواهید زمانی که درحال استراحت هستید رشد داشته باشید باید این بخش را به دقت مطالعه کنید و اصول را بدون تردید به کار ببرید.فقط خوابیدن کافی مورد بحث نیست، بلکه خواب عمیق با کیفیت اهمیت دارد که اگر در مورد تاثیر گذاری بر فرآیند رشد صحبت کنیم، این تفاوت ها را ایجاد می کند.

آیا نحوه خوابیدن برای افزایش قد تاثیر می گذارد؟

تولید هورمون رشد انسان

در طول خواب، بدن مقدار زیادی از هورمون رشد را ترشح می کند که جز حیاتی رشد استخوان و رشد قد است.هورمون رشد انسان توسط غده هیپوفیز در مغز تولید می شود و مسئول مجموعه ای از عملکردها و عملیات ها است. بهبود استخوان ها به هورمون رشد بستگی دارد به همین دلیل است که به عنوان بزرگ سال رشد متوقف می شود. سطوح هورمون رشد بعد از سن ۳۰ سالگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

در طول چرخه خواب عمیق، زمانی که اغلب هورمون رشد ترشح می شود به این دلیل که به اوج تولید می رسد چند دقیقه طول می کشد. به همین دلیل است که مراقبت از کیفیت خواب در طول شب مهم است.

تشک مجهز

تشک خوب باید حمایت خوبی را از کمر ارائه دهد. یک سوم از زندگی خود را صرف خوابیدن می کنیم، بنابراین خوابیدن روی تشک یک اولویت است. داشتن ملحفه خوب مهم است، چون می توانید به راحتی استراحت کرده و به خواب راحت فرو روید، به دنبال پارچه ای نرم باشید.

اگر می توانید روی تشکی استراحت کنید که پلی یورتان دارد، به تغییر موقعیت در هنگام خواب کمک خواهد کرد. پلی یورتان خوب افراد را در طول شب خنک و راحت نگه می دارد.

چرا اینقدر وضعیت خوابیدن مهم است؟

هر فرد بطور متوسط به دلیل وضعیت بد خوابیدن ۲٫۵۴سانتی متر قد خود را از دست می دهد. حالت بدنی با تاثیری که می گذارد بسیار موثر است و می تواند نظر شما را به طور قابل توجهی تغییر دهد. بهبود وضعیت بدنی بدون تاثیر گذاشتن بر انحنای طبیعی ستون فقرات برای بهبود قد حیاتی است.

اگر ماهیچه های کمرخود را به اندازه کافی قوی کنید، قطعا می توانید بر روی حالت بدنی خود کار کنید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. در طول خواب می توانیم وضعیت خود را بهبود بخشیم، با موقعیت و تشک مناسب می توانیم با اثر ساده جاذبه اسکلت را تقویت کنیم.

بهترین موقعیت خواب برای بلندتر شدن قد

برخی از بهترین موقعیت های خواب، متوجه خواهید شد که می تواند به بلند شدن قد و به حداقل رساندن اثرات منفی در ستون فقرات کمک کند.

موقعیت جنین

به عنوان یکی از رایج ترین شکل های خواب وجود دارد، این موقعیت برای استراحت ستون فقرات عالی است، بدون این که از فشاری که کل وزن در طول شب اعمال می شود تجاوز کند.

منحنی طبیعی ستون فقرات اجازه می دهد تا موقعیت مناسب برای خوابیدن را داشته باشید توصیه می شود سر خود را بیش از حد به جلو حرکت ندهید زیرا می تواند باعث درد گردن در روز بعد شود.

بالش باید از سرتان حمایت کند و ستون فقرات در طول شب با بدنتان هم تراز باشد. این حرکت را در رختخواب انجام دهید. اگر آن را امتحان کنید، حالت صحیح را پیدا خواهید کرد.بالش را زیر شانه تا بازو قرار دهید، کمررا بچرخانید و مفصل شانه را بفشارید.

بالش های بلند گردن را بالا می برند و اعصاب گردن با کمر می چرخد . هم چنین مطمئن شوید که تشک یا فوم به اندازه کافی ضخیم و نرم است تا به شانه و استخوان های کفل اجازه دهد که بدون چرخاندن شانه ها و یا باسن به داخل فرو رود.

گردن صاف ، به بالا و پایین ستون فقرات استراحت می دهد بدون اینکه فشاری به اعصاب وارد شود. با قرار دادن بالش نرم بر روی بالش سخت کار را به انجام برسانید البته برای آن هایی که شانه های پهن دارند.

موقعیت سرباز

سرباز، خوابیدن روی کمر موقعیت عالی دیگری برای خوابیدن با کیفیت در طول شب است.

کل وزن بدن را بر روی کل تشک خواهید داشت و قسمت های انتهایی بدن نیز در دو طرف باقی خواهد ماند. پاها و دست ها نباید بیش از حد از بالاتنه تان دور باشند چون می تواند باعث ایجاد موقعیت بد شود.

سر ممکن است بالا باشد و یا کمی به سمت کنارمتمایل شود. مهم نیست مگر اینکه از تراز مناسب با ستون فقرات فاصله داشته باشد.

جنین و سرباز با بالشت محافظ

می توانید از موقعیت جایگزین سوم دو منظوره استفاده کنید. از بالش اضافی بدرستی در طول مدت خواب استفاده تا استراحت را بهبود بخشید. منظور این است که بالش اضافی بین زانوهای خود قرار دهید و به این ترتیب به پاهای خود برای ماندن در جای خود کمک کنید. این به هم تراز شدن ستون فقرات زمانی که به پهلو هستید کمک می کند.

موقعیت سرباز را می توان با اضافه کردن بالش زیر زانوها هنگامی که روی کمر دراز کشیده اید بهتر کنید. این کار تاثیر زیادی بر ستون فقرات در طول شب خواهد داشت.

کشش بسیار کم در قسمت پایین کمر به میزان قابل توجهی بر کیفیت استراحت تاثیر خواهد گذاشت.

چند اصل بیشتر برای بهتر خوابیدن

پس، به موارد زیر دقت کنید:

آن را تاریک و سرد نگه دارید

به طور ایده آل، می خواهید در تاریکی کامل بخوابید. پرده ها می توانند کف اتاق را با مسدود کردن کامل نور به طور کامل سیاه کنند. همچنین برخی پرده های تیره نیز ادعا می کنند که تا ۴۰ % صداهای خارجی را مسدود می کنند. هم چنین آن ها می توانند گرما را در زمستان به دام نگه دارند و در تابستان دور نگه دارند و قبض انرژی را کاهش دهند.

دمای ایده آل برای خواب بین ۶۰ تا ۶۷ درجه فارنهایت است. از لباس های روشن و نخی استفاده کنید تا راحتر بخوابید. از ملحفه های مناسب برای پوشش دادن آسان استفاده کنید.البته در هر فرد بستگی به حساسیت دما دارد.

از مصرف غذا و نوشیدنی آگاه باشید

بهتر است قبل از خوابیدن از وعده های غذایی سنگین اجتناب کنید. به جای آن به دنبال وعده غذایی سبک تر بروید. روی غذاهایی که حاوی تریپتوفان هستند تمرکز کنید. این کار به بهبود خواب کمک خواهد کرد.

لوازم جانبی و مکمل ها

اگر به شما کمک کند باید آن را در نظر بگیرید. حال قبل از خوردن مکمل ها برای خوابیدن، لطفا با پزشک مشورت کنید. از طرف دیگر استفاده از ماسک خواب،گوش بند ، یا یک ماشین نویز سفید می تواند ایده خوبی باشد!

همین طور از خوردن غذاهای سنگین نزدیک خواب، کافئین و نوشیدن بیش از حد آب، خوابیدن در دماهای بالا، نیکوتین و غیره اجتناب کنید.

خواب برای افزایش قد و نتیجه گیری

خواب و استراحت نقش مهمی در افزایش قد دارد . این کار کمک می کند وظایف روزانه را بهتر انجام دهیم و سلول های آسیب دیده را تعمیر و هورمون رشد بیشتری تولید کنیم و سلامتی را به طور کلی بهبود بخشیم.

در طول استراحت، رشد زمانی رخ می دهد که در طی روز با خوردن غذاهای مناسب، ورزش کردن برای افزایش یک یا دو اینچی تلاش کرده باشید اما وقتی شب فرا می رسد، داشتن تشک خوب کمر و به خصوص ستون فقرات را نگه می دارد اگر می خواهید بلندتر شوید، بحرانی می شود. صبور باشید اگر بخواهید قد را بلند کنید قطعا این اتفاق خیلی زود رخ نخواهد داد.

***توجه داشته باشید که توضیحات این بخش از سلامت سرگرمی روز مربوط به افرادی است که هنوز از سن رشد عبور نکرده اند و فرصت کافی برای افزایش قد دارند.***

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *