علم و دانشعلم و فناوری

نجات پرندگان از برخورد با کابل برق توسط پهپاد رباتیک

به گزارش راه پایدار:

مینی‌ لاین‌فلای(Mini LineFly) تلاش می‌کند تا ایمنی کارگران شرکت برق را بهبود بخشد و از حیات وحش در برابر تماس تصادفی با کابل‌های برق محافظت کند و احتمال برخورد ناخواسته پرندگان به آنها را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه جهان از سال گذشته شاهد عرضه تعداد بی‌شماری از دستگاه‌های رباتیک بوده است، یک سیستم رباتیک مبتنی بر پهپاد دیگر نیز اکنون پا به آسمان گذاشته است.

به نقل از آی‌ای، براساس بیانیه شرکت‌های موسس، این سیستم رباتیک بدون سرنشین جدید به نام «مینی لاین‌فلای» به ظاهر پیشرفته‌ترین سیستم رباتیک خودکار جهان است که برای جلوگیری از برخورد پرندگان به کابل‌های هوایی برق ابداع شده است.

در حال حاضر، ربات مینی‌ لاین‌فلای به طور کامل در سراسر جهان قابل استفاده است.

این سیستم‌های نوآورانه قرار است با دقت بر روی کابل‌های هوایی برق نصب شوند و نقشی حیاتی در به حداقل رساندن خطرات برای کارمندان شرکت برق را به همراه داشته باشند و به طور همزمان با هدف افزایش کارایی پروژه انجام شوند.

جلوگیری از برخورد پرندگان

این پهپادها دیده شدن خطوط برق را افزایش می‌دهند، از گونه‌های مختلف پرندگان محافظت می‌کنند و احتمال برخورد ناخواسته پرندگان را کاهش می‌دهند.

هدف این تلاش‌ها رسیدگی به چالش‌های صنعت تاسیسات برق، از جمله کمبود نیروی انسانی، نیاز به مکان‌های کاری ایمن‌تر و الزامات کلی کارایی پروژه است.

رایان رولمن(Ryan Ruhlman)، رئیس شرکت PLP، اظهار داشت: مینی لاین‌فلای نه تنها کارآمدترین روش را برای جلوگیری از انحراف پرندگان ارائه می‌دهد، بلکه به طور قابل توجهی به بهبود محیط ایمنی برای کارگران شرکت در سراسر جهان کمک می‌کند.

مینی لاین فلای عمدتا در تلاش است تا ایمنی کارگران تاسیسات را بهبود بخشد و از حیات وحش در برابر تماس تصادفی با خطوط برق محافظت کند و احتمال برخورد ناخواسته پرندگان را کاهش دهد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *