لب تاپ و کامپیوتر

راه بر تهدید‌ها بسته شد / خدمات سایبری ایران

از آن‌جایی که با استفاده از تجهیزات دیجیتال و مبتنی بر وب، تهدید‌های فضای سایبری گسترده و رو به افزایش است که با توجه به این که این تهدید‌ها هر روز ماهیت و شکل جدیدی پیدا می‌کنند. بنابراین لازم است که روش‌ها نوآورانه ارتقا یابند و سخت‌افزار‌های مقابله با این تهدیدات، با فناوری‌های به روز بهبود پیدا کنند. محصولات و خدماتی که با تلاش فعالان فناور شرکت دانش‌بنیان ارتباط گستر رشد پاوان بومی شده است.

محمد چینی‌پرداز مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، از تولید فایروال‌های بومی گفت و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها، حمله‌های سایبری و بد افزار‌هایی است که می‌تواند کار سازمان یا شرکت را مختل کند و استفاده از دیواره‌های امنیتی راهکاری برای مقابله با چنین تهدید‌هایی به شمار می‌رود. بر همین اساس و با توجه به نیاز‌های بومی در داخل کشورمان، این تجهیزات را با جدیدترین فناوری‌های کنترل کردیم.

این فعال فناور با بیان این‌که سامانه‌های امنیتی برای بالا بردن امنیت شبکه‌های کامپیوتری و سرور‌ها برای نخستین بار در کشور تولید می‌شوند، ادامه داد: تجهیزات تولید شده از این قابلیت برخوردارند که بر اساس قواعد و امضا‌های دیجیتال حمله‌های جدید، به روز شوند و آمادگی مقابله با تهدید‌های جدید را داشته باشند.

کارآمدی در شناسایی تهدید‌ها
وی با اشاره به کارآمدی تجهیزات و نرم‌افزار‌های امنیتی ایران‌ساخت تولید شده در این شرکت دانش‌بنیان گفت: کارآمدی این تجهیزات بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی اثبات شده است به طوری که از ۷۰ هزار تهدید امنیتی در محیط آزمایشگاهی، به جز یک مورد، سد راه حمله‌های سایبری شد.

این فعال فناور، از ارائه خدمات تست نفوذ تحت شبکه گفت و فزود: سازمان‌ها و شرکت‌ها برای اطمینان از امنیت سامانه‌های تحت وب خود می‌بایست علاوه بر ارزیابی‌های امنیتی معمول، کار ارزیابی تخصصی سامانه‌های تحت وب را انجام دهند. بر همین اساس، طی فرآیندی، یکی از سرور‌های سازمان برای ارزیابی مورد حمله قرار می‌گیرد تا پس از شناسایی نقاط آسیب پذیر، راه کار‌های رفع آسیب‌ها و مسدود کردن نقاط آسیب پذیر اجرایی شود.

چینی پرداز، از مزیت‌های این سامانه گفت و ادامه داد: تلاش کردیم با استفاده از به روزترین فناوری‌هایی که نفوذگران استفاده می‌کنند، راه را بر تهدید‌ها ببندیم.

روزآمدی و قیمتی یک سوم نمونه خارجی
مدیرعامل ارتباط گستر رشد پاوان، سامانه دسترسی از راه دور کاربران سازمانی را خدمت دیگری از این شرکت دانش‌بنیان عنوان و بیان کرد: این خدمت، به مدیران اجازه می‌دهد که بتوانند بر اساس نیاز، به پیمان کاران و کارکنان متناسب با نیاز سازمان و ملاحظه‌های امنیتی دسترسی را ارئه کنند.

این فعال فناور با بیان این‌که ۱۵ متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به طور مستقیم و تمام وقت در این شرکت دانش‌بنیان فعال هستند، گفت: نمونه‌های تولیدی با یک سوم قیمت مشابه خارجی عرضه می‌شود و ضمن آن‌که معایب سامانه‌های غیر بومی همچون عدم به روزرسانی به دلیل تحریم‌ها را رفع کرده، به پایگاه داده جامعی از امضای دیجیتال حملات به سامانه‌های بومی و خارحی مجهز شده است.

این متن در خبرگزاری دانشجو منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *