دانستنیها

با این ترفند آسان شما همیشه در خانه نعناع تازه دارید | ترفند نگهداری نعناع برای مدت طولانی

به گزارش راه پایدار و به نقل از

سایت سرگرمی روز :

نعناع یکی از بهترین سبزی‌ها برای اضافه کردن طعم و مزه به هر غذایی است. علاوه بر گیاهانی مانند ریحان، گشنیز و جعفری، نعناع تازه یک عطر فوق‌العاده دارد و همیشه و همه جا به آن نیاز داریم. به طور کلی بهتر است از نعناع، به صورت تازه استفاده شود. با اینحال نعناع گیاهی ظریف است و خیلی زود پلاسیده و خراب می‌شود؛ بنابراین استفاده از روش نگهداری مناسب برای ماندگاری آن بسیار مهم است.

قرار دادن نعناع همراه با بسته بندی در یخچال، بهترین راه برای تازه نگه داشتن آن نیست. برای یادگیری روش نگهداری صحیح برگ‌های نعناع تازه در خانه با همراه باشید.

روش‌های نگهداری نعناع تازه

در ابتدا بهتر است به این نکات توجه کنید:

از تازه ترین نعناع استفاده کنید. درست قبل از اینکه آن را ذخیره کنید؛ نعناع تازه را بخرید.

برای آماده سازی نعناع، باید برگ‌های پژمرده یا خراب را از دسته نعناع جدا کنید.

حالا باید نعناع خرد شده را با آب سرد تازه بشویید تا هرگونه گرد و غبار یا کثیفی از بین برود و سپس آن را خوب خشک کنید.

روش شماره یک

بهترین روش برای نگهداری گیاهانی مانند نعناع تازه، در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار است. برای این کار ابتدا یک حوله آشپرخانه را در زیر آب سرد قرار دهید؛ سپس تمام آب اضافی آن را بگیرید؛ نعناع‌ها را درون این حوله قرار اداده و سپس در یک زیپ کیپ نگهداری کنید.

با این روش، برگ‌های نعناع تا سه هفته در یخچال تازه می‌مانند.

روش شماره دو

در روش دوم شما به یک لیوان یا شیشه باریک که با مقداری آب خنک پر شده، نیاز دارید. به طورکلی گیاهانی با برگ های نرم مانند گشنیز، جعفری و شوید را می‌توان با این روش تازه نگه داشت. انتهای ساقه آن‌ها را کوتاه کرده و در لیوان آب قرار دهید و سپس لیوان را در یخچال قرار دهید. شیشه را با یک کیسه پلاستیکی مناسب برای مواد غذایی بپوشانید. حتما هر چند روز یکبار آب را عوض کنید.

البته می‌توانید شیشه را روی پیشخوان آشپزخانه هم قرار دهید. با اینحال طعم آن به تدریج از بین می‌رود؛ زیرا روغن های طبیعی در برگ‌ها در هوا از بین می‌روند.

فریز کردن برگ‌های نعنای تازه

شما می‌توانید برای نگهداری طولانی مدت، برگ‌های نعناع را فریز کنید.

برای این کار برگ های نعناع را درشت خرد کرده و یا به صورت یک برگ تنها، در قالب یخ قرار دهید. سینی را با آب پر کنید و در فریزر قرار دهید. پس از یخ زدن، تکه های یخ را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار گذاشته و در فریزر نگهداری کنید.

نگهداری نعنای تازه خرد شده

نعناع خرد شده را می‌توان برای چند روز در روغن نگهداری کرد. در ابتدا نعناع خرد شده را در یک ظرف کوچک ریخته و روی آن را با روغن زیتون بپوشانید. علاوه بر این همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم؛ می‌توانید نعناع خرد شده را در یک سینی یخ بریزید، روی آن را با روغن زیتون یا آب بپوشانید و فریز کنید.

منبع: سرگرمی روز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید