اخبار فرهنگی و اجتماعی

۷۶ درصد پله‌های برقی پایتخت فعال است/ منطقه ۱۲ پله برقی ندارد

جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که شاهد هستیم که نمایشگاه کتاب در مصلی تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: این نشانه مظلومیت سرمایه‌ گذاری شهرداری است که برخی‌ها به دلیل رقابت‌ها و همچنین کسب درآمدهای ناچیز اصول را زیرپا می‌گذارند.
وی با بیان این که به شورای شهر پیشنهاد می‌کنم که در بودجه ردیفی به اندازه درآمدهای برگزاری نمایشگاه در داخل تهران دیده شود تا به دست اندرکاران بدهیم تا از برگزاری نمایشگاه خودداری کنند، اظهار کرد: شهرداری می‌بایست از ابزارهای بازدارنده خود به نحو شایسته استفاده کند و اقدامات فیزیکی در راستای این تخلف را اعمال کند.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد وضعیت پل‌های مکانیزه عابرپیاده نیز اظهار کرد: در سطح شهر تهران ۱۱۹ دستگاه پل مکانیزه عابرپیاده داریم که ۵۷ دستگاه خراب هستند و ۱۵ دستگاه از یونیت‌ها کاملا غیرفعال هستند.
وی با بیان این‌که ۳۶۵ پله برقی مکانیزه در شهر تهران داریم که ۷۶ درصد آنها فعال هستند و تنها ۲۴ درصد دارای نواقص است، ادامه داد: وضعیت عملکرد شهرداری در نگهداری از این پله‌های برقی قابل قبول است و اقدامات سازمان زیباسازی اثربخش بوده است.
تشکری هاشمی با بیان این‌که نگهداری با سازمان زیباسازی است و می‌بینیم در برخی مناطق مانند مناطق ۱۷، ۱۸ و ۱۹ وضعیت مطلوب است اما در برخی مناطق همچون مناطق ۱۳، ۱، ۴ و ۷ تعداد پله‌های برقی معیوب بالا است، گفت: جالب است بدانید در منطقه ۱۲اساسا هیچ پله برقی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: رفع موانع پله‌های برقی در هفته اخیر شتاب گرفته است اما دقت داشته باشید که مسائلی همچون سرقت قطعات پله‌برقی، رهاشدگی تسمه، شکستگی سقف و دیوارها و غیره از جمله اشکالات عمده احصاء شده است.

بیشتر بخوانید:

۲۷۱

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *