اخبار اقتصادی

۱۴ ویژگی اساسی برای شناخت رئیس جمهور تراز نظام اسلامی

به گزارش راه پایدار :

ایسنا/قم امام جمعه قم با بیان اینکه تبلیغات انتخابات باید صرفا به منظور معرفی ویژگی های نامزدها برای ترغیب مردم به رأی دادن به آن نامزد باشد، گفت: سربازی ولایت، داشتن روحیه جهادی، داشتن آگاهی و توانمندی، داشتن روحیه مقاومت و تسلیم ناپذیری، داشتن روحیه تحول گرایی و همبستگی با مردم، اخلاق مداری در سیاست‌ورزی، ساده زیستی و پاکدستی، عدالت گستری و فساد ستیزی، داشتن نگاه به درون، برای خدا کار کردن، وامدار حزب خاصی نبودن و تلاش برای تحقق شعار سال مهمترین ویژگی های رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی است.

 آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه منافقانی که برای خودنمایی و تخریب جمهوری اسلامی به هر کاری دست زدند، امروز خودشان نزد افرادی که آنها را حمایت می‌کردند بی‌اعتبار و بی آبرو شدند، افزود: در این ایام انتخابات نباید به سخن منافق، فاسق و افرادی که در فضای نا امن مجازی هر حرفی را می زنند اعتماد کنیم و در این صورت از بسیاری از آفت ها و آسیب ها در امان خواهیم ماند.

وی در خطبه دوم با بیان اینکه سیاست و عرصه انتخابات به شدت لغزنده است بر لزوم رعایت تقوای الهی توسط نامزدهای ریاست جمهوری و مردم در عرصه انتخابات تأکید کرد تا خداوند ما را از لغزش حفظ کند.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه امروز جمعه هفت ذی الحجه روز شهادت امام محمد باقر صلوات الله و سلامه علیه است، گفت: امروز با وجود این که حاجیان بیت الله الحرام در مدینه حضور ندارند ولی دل زائران در کنار مزارهای ویران شده ائمه بقیع(ع) است؛ امام باقر(ع) تمام مصائب عاشورا و اسارت‌ها و جسارت‌ها را دیده اند و روایت کرده‌اند.

امام‌جمعه قم در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو با بیان اینکه تبلیغات انتخابات باید صرفا به منظور معرفی ویژگی‌های نامزدها برای ترغیب مردم به رأی دادن به آن نامزد باشد، به تبیین ویژگی‌ها و شاخص‌های رئیس جمهوری در تراز شهید آیت الله رئیسی پرداخت و گفت: اولین ویژگی رئیس جمهور تراز سربازی ولایت است؛ زیرا سیاست گذار در نظام جمهوی اسلامی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای اهستند و ویژگی شهید سلیمانی و شهید رئیسی این بود که خود را سرباز ولایت می‌دانستند.

وی داشتن روحیه جهادی، انقلابی و خستگی ناپذیری را دومین ویژگی رئیس جمهور تراز دانست و گفت: سومین ویژگی نیز بر اساس آیه ۲۴۷ سوره بقره آگاهی، توانمندی و کارآزموده بودن است؛ از این رو رئیس جمهور باید برخوردار از بینش عمیق اسلامی بوده و تعبد به دین داشته باشد.

آیت‌الله سعیدی چهارمین ویژگی رئیس جمهور تراز را پشتیبانی از جبهه مقاومت و تسلیم ناپذیری در برابر مستکبران و به ویژه صهیونیست جنایتکار دانست و گفت: پنجمین و ششمین ویژگی رئیس جمهور داشتن روحیه تحول گرایی و روحیه وحدت، همدلی و همبستگی با مردم و در میان مردم رفتن است.

وی اخلاق مداری در سیاست‌ورزی، صداقت و ساده زیستی و پاکدستی خود، خانواده و همکاران را سه ویژگی بعدی رئیس جمهورتراز دانست و افزود: رئیس جمهور باید عدالت گستر، عدالت گرا و فساد ستیز باشد و به جای چشم امید داشتن به بیگانگان، چشم امیدش به مردم و به خصوص جوانان باشد و نگاه به درون را وجه همت خود قرار دهد.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه رئیس جمهور تراز نظام اسلامی باید وردش به این عرصه برای خدا باشد و هدف از آمدنش احیای معروف در همه ابعاد و از بین بردن منکر در همه ابعاد آن باشد، گفت: سیزدهمین ویژگی رئیس جمهور تراز این است که برای تحقق شعار راهبردی سال یعنی جهش تولید با مشارکت مردم و ساماندهی اشتغال و مسکن جوانان راه حل داشته باشد و در آخر هم بداند که وامدار مردم است نه وامدار گروه و جریان خاص لذا نباید حزب و جریانی رئیس جمهور  را راهبری و هدایت کند.

وی در ادامه به اهمیت حج امسال با توجه به جنایات بی‌شماری که صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم و مقاوم غزه انجام دادند اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب حج امسال را حج برائت نامیدند و مراسم برائت از مشرکین امسال با ورود حجاج همه کشورهای مسلمان به سرزمین عرفات در کنار حجاج ایرانی با قرائت پیام امام خانه‌ای به طور خاص انجام می‌شود.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه مراسم امسال می‌تواند برائت از دشمنانی باشد که چنین ظلم و جنایتی را علیه مردم مظلوم غزه رقم زدند، گفت: به خصوص در حج امسال که حزب الله لبنان هم حضور دارد حاجیان با شلیک فریادهای برائت خود مانند شلیک موشک‌ها به قلب رژیم صهیونیستی بار دیگر ترس را در جسم و جان رو به اضمحلال رژیم صهیونیستی وارد خواهند کرد.

وی تأکید کرد: امسال در سرزمین مقدس عرفات و امروز در همه نمازهای جمعه باید شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل کوبنده‌تر از هر زمان دیگری بر فرق آمریکا و اسرائیل چنان فرود آید که آمریکا و متحدانش آرزوی شکست مسلمانان را به گور برند.

پایان پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید