اخبار فرهنگی و اجتماعی

یک پیشنهاد انتخاباتی بکر برای کاندیدای شهرداری تهران

به گزارش راه پایدار و به نقل از خبر منتشرشده توسط خبرگزاری منبع

حداقل دو تا شهردار اخیر تهران به این شکل انتخاب شده اند همان دوتایی که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کاندیدا شده اند و چشم امید به صندلی طلایی خیابان پاستور دوخته اند. نه اشتباه نکنید ریاست مجلس سکوی مناسبی برای پرش به سمت این صندلی نیست چرا که سابقه نشان داده غیر از اولین رئیس مجلس شورای اسلامی که بنابر شخصین منحصر به فرد خود رئیس جمهور شد سایر روسای مجلس ناکام مانده اند حتی یکی از آن ها سالهاست در حصر خانگی است و یکی دیگر عدم صلاحیت مشدد خورده تا دیگر هوس ریاست قوه مجریه را از سر بیرون کند. اما شهرداری تهران حداقل در یک مورد یک چهره ناشناخته بدون سابقه اجرایی را درست در همان اولین انتخابات به مقصد رسانده است. پس برای شهردارانی که سابقه بیشتری از او دارند هنوز می تواند سکوی پرش حساب شود برای همین یک سوم کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری سابقا یا فعلا شهردار تهران بوده و هستند.

و اما پیشنهاد بکر انتخاباتی؛ مدتی است در تهران زلزله ۳ و ۴ ریشتری هم نیامده تا بازار زلزله شناسان و استادان زمین شناسی گرم شود و مردم تهران را از زلزله آخر الزمانی قریب الوقوع تهران بترسانند و مردم بی پناه تهران هم بازار لوازم ایمنی فروشان مثل کپسول های خانگی آتش نشانی را گرم کنند. پس کاندیدای شهرداری تهران می تواند وعده دهد از آنجا که در زلزله موعود تهران بیشترین خسارت ها مربوط به بافت فرسوده که در سراسر شهر گسترده شده است و ساکنان آنجا با تشویق هایی مثل تخفیف در عوارض نوسازی هم توان بازسازی ندارند. شهرداری مثل خیلی از شهرهای بزرگ دنیا این مناطق را به خرج خود بازسازی کرده و به ساکنان با اجاره به شرط تملیک واگذار می کند. نگران نباشد اگر هم بودجه سنگین طرح های فرهنگی مثل پر کرده شهر از بیلبوردهای رنگارنگ به هر بهانه سیاسی و غیر سیاسی که جیب دوستان بیلبورد ساز را هم سرشار می کند اجازه چنین ولخرجی(!) نداد مردم ما عادت کرده اند هرچند سال یک بار دلشان گرم شود به همین وعده های عمل نشدنی که حداقل عده ای مشکلات را می شناسند هرچند برای رفع آنها اقدامی نکنند.

پس کاندیداهایی که قصد دارند با کناره گیری به نفع دیگران صحنه را خالی و آماده تکیه بر صندلی شهرداری تهران شوند با این ایده انتخاباتی مفید هم کاندیدایی را که به نفع او کناره گیری کرده اند به آرزوی ۱۰-۱۲ ساله شان رسانده یا به آن نزدیک می کنند و هم آن کاندیدای خوشبخت که حق شناس هم هست او را به صندلی نقره ای خیابان بهشت می رساند.

من هم امیدوارم شهردار آینده تهران که شاید همین شهردار فعلی باشد اگر از این ایده استقبال و استفاده کرد، حق شناس باشد و پستی مانند مشاور رسانه ای را برای حقیر کنار بگذارد. انشالله

۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید