اخبار سیاسی

کنعانی: هیات ایران طی چند روز آینده به عربستان می‌رود

اولین نشست سخنگوی وزارت امور خارجه در سال ۱۴۰۲ برگزار شد .
به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی  در ابتدای این نشست فرا رسیدن لیالی  قدر را تسلیت گفت.
وی همچنین گفت: کارنامه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۱ ، کارنامه ای توام با موفقیت های بسیار چشم‌گیر و برجسته بود. سال ۱۴۰۱ در حوزه دیپلماسی یک سال پرتلاشی را پشت سر گذاشتیم.
کنعانی همچنین فرا رسیدن روز قدس را گرامی داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره توافقات اخیر  ایران  و عربستان برای از سرگیری روابط و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور در تهران و ریاض  اظهار کرد: بر اساس توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان ، هیئت فنی عربستان سعودی در روز شنبه وارد تهران شد و این هیئت در تهران و مشهد، اکنون مشغول بررسی شرایط و زمینه سازی برای بازگشایی سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد است
و ی در این ارتباط افزود:  همچنین ان‌شاءالله طی چند روز آینده شاهد عزیمت هیات ایرانی به عربستان برای زمینه سازی جهت بازگشایی سفارت ایران در ریاض و کنسولگری کشورمان در جده خواهیم بود.
سخنگوی امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود در این نشست گفت:  امیدواریم با توجه به شرایط جدید در منطقه،  ما شاهد  شکل‌گیری روند آتش‌بس پایدار در یمن و آماده شدن زمینه برای شکل‌گیری روند صلح پایدار متناسب با منافع ملت یمن با مشارکت تمام طرف‌های یمنی  در این کشور باشیم‌.
این خبر تکمیل می‌شود.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *