اخبار حوادث

کلاهبرداری ۳۱ میلیاردی به بهانه کمک به ایتام

سرهنگ”دلاور القاصی مهر”  اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری در قالب کمک به ایتام و مستضعفان به پلیس آگاهی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات پلیسی متهم شناسائی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات موفق پلیسی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه جدی نگرفتن هشدار های پلیس، زمینه ساز سوء استفاده کلاهبرداران فضای مجازی می شود، ادامه داد: متهم در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی معترف و در جهت سیر مراحل قانونی و مطالبه به حق مالباختگان تحویل مرجع قضائی شد.

وی ادامه داد: در بررسی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد این کلاهبردار حرفه ای با تبلیغ در فضای مجازی، مبالغی از مردم دریافت و با وعده اینکه مبالغ مذکور را در بورس سرمایه گذاری و سود حاصله آنرا به ایتام و نیازمندان و مستضعفان اعطاء می کند، مبلغ ۳۱ میلیارد ریال را از طعمه های خود کلاهبرداری کرده بود.

القاصی مهر تصریح کرد: مجرمان در فضای مجازی و حقیقی با سوء استفاده از عواطف مردم با هر ترفندی درصدد کلاهبرداری هستند و می طلبد شهروندان برای واریز هرگونه وجه، جهت ادای نذر و کمک به نیازمندان ، فقط از طریق شماره حساب‌های معتبر که توسط سازمان های مطبوع اعلام می شود، اقدام کنند و از پرداخت اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس جدا خود داری کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام از مردم خواست: درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک بدون فوت وقت و در جهت برخورد با افراد هنجار شکن و سودجو، موضوع را به پلیس  اطلاع دهند.

۴۷۲۳۱

این متن در خبر آنلاین منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *