اخبار فرهنگی و اجتماعی

کرایه تاکسی گردشی چطور زیاد می‌شود؟/ تاکسی‌رانی تهران: قرار است سیستم طراحی می‌کنیم

وحید سرلک درباره شناور شدن کرایه‌ها در تاکسی‌های گردشی و خطی از ابتدای اردیبهشت، اظهار کرد: شناور شدن کرایه‌ها مشمول تاکسی‌های خطی می‌شود و برای تاکسی‌های گردشی همکاران بنده در تلاش برای راه‌اندازی سیستم دیگری هستند.
وی ادامه داد: بنابراین برای تاکسی‌های گردشی اقدامی برای اجرا در دستور کار نیست و کارهایی به‌صورت مطالعات در دستور کار قرار دارد چراکه ضرورت دارد که به این بخش از تاکسی‌ها به‌صورت مجزا پرداخته شود با این حال در تلاش برای برنامه‌ریزی‌هایی برای افزایش نظارت بر تاکسی‌های گردشی هستیم تا کنترل قیمت‌ها به‌شکل بهتری صورت گیرد.
معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: برای تحقق این امر باید به‌سمت هوشمند شدن تاکسی‌ها حرکت کنیم؛ در این راستا چند موضوع به‌صورت تحقیق در حال انجام است مانند نصب GPS روی تاکسی‌ها تا از فعالیت آنها در سایر مناطق مطلع شویم.
وی خاطرنشان کرد: در تاکسی‌های گردشی و تلفنی نیازمند ساماندهی اساسی هستیم اما به‌دلیل اینکه در حال فراهم کردن زیرساخت‌های مربوطه هستیم بعد از رسیدن به جمع‌بندی زمان زیادی برای اجرا نیاز نیست بنابراین امیدواریم بتوانیم حداکثر تا پایان سال وعده این را بدهیم که از آغاز سال ۱۴۰۲ در حوزه نظارت، ساماندهی و کنترل قیمت در آنها و تردد آنها، شاهد تحولاتی باشیم.

بیشتر بخوانید:
شیوه جدید پرداخت کرایه تاکسی در سال ۱۴۰۱
راننده‌ای که سه، چهار سال بود به دنبال علیرضا خمسه می‌گشت

۴۷۲۳۱

منبع : خبر آنلاین