اخبار فرهنگی و اجتماعی

پیش‌بینی هوای پایتخت طی روزهای آینده/ تهران از کی بارانی می‌شود؟

به گزارش راه پایدار:

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران با ورود و فعالیت سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر امروز (۲۸ اسفند) بارندگی و بارش برف و باران در مناطق مختلف تهران تا روز چهارشنبه (۱ فروردین ۱۴۰۳) ادامه دارد. از روز پنجشنبه (۲ فروردین ۱۴۰۳) نیز افزایش نسبی دما نیز پیش‌بینی می‌شود.

ایسنا در خبری نوشت: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. از بعد از ظهر امروز (۲۸ اسفند) تا روز چهارشنبه (۱ فروردین ۱۴۰۳) با ورود و فعالیت سامانه بارشی به استان به تدریج افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات بارش باران و برف و رخداد مه و در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر چهارشنبه تا پنجشنبه (۲ فروردین ۱۴۰۳) در پاره‌ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی استان وزش باد شدید گاهی خیلی شدید مورد انتظار است. شایان ذکر است روزهای سه شنبه (۲۹ اسفند) و چهارشنبه کاهش محسوس دما و از پنجشنبه افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا ( ۲۹ اسفند) ابری و وزش باد در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ و وزش باد شدید و با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۱ فروردین ۱۴۰۳) نیمه ابری تا ابری و وزش باد گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در اواخر وقت کاهش ابر باحداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

۴۷۲۳۶

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *