اخبار فرهنگی و اجتماعی

پیش‌بینی آب‌وهوا در روزهای آینده/ سردترین استان کشور اینجاست

صادق ضیاییان با اشاره به شرایط جوی کشور تصریح کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۵ آبان) در شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
به گفته وی شدت بارش در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تاکید کرد: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند.
ضیائیان با اشاره به اینکه روزهای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آبان) جوی آرام در کشور خواهیم داشت، اظهار کرد: روز دوشنبه نیز (۸ آبان) با نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش نسبی دما در اردبیل، استان‌های ساحلی خزر سپس در شمال شرق، برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش دور از انتظار نیست.
وی افزود: روز سه‌شنبه (۹آبان) علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان ‌و بلوچستان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.
به گفته وی دریای خزر روز دوشنبه (۸آبان) مواج خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، بیان کرد: آسمان تهران فردا (۶ آبان) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد ملایم همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۷ آبان) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد ملایم و در شب با غبار رقیق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
به گفته ضیائیان طی امروز و فردا ( ۵ و ۶ آبان) بندرعباس و اهواز با دمای ۳۳ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *