اخبار ورزشی

پول زیادی و بخور بخور استقلال را به این روز انداخت

ایمان گودرزی؛ استقلال دربی حساس تهران را باخت تا به نوعی هم نبرد حیثیتی را باخته باشد و هم از کورس قهرمانی جا بماند، با این باخت آبی ها قهرمانی را تا حد زیادی از دست دادند و فقط باید اتفاقات عجیب و غریبی در ادامه راه رخ دهد تا استقلال قهرمانی اش را در لیگ تکرار کند. بعد از بازی دربی که با باخت ۱-۰ استقلال همراه بود با حسن روشن همکلام شدیم تا نظر او را در مورد شرایط بازی و آینده تیم جویا شویم، با هم در ادامه متن کامل مصاحبه را می‌خوانیم؛

*دربی و باخت ۱-۰ و از دست دادن تقریبی قهرمانی…… ارزیابی شما از بازی؟
به نظر من استقلال زمانی باخت که ساپینتو کوین یامگا را در پست دفاع راست بازی داد، یامگا نشان داده که گلزن است و می تواند کمک زیادی به خط حمله کند، وقتی این بازیکن در خط دفاع بازی گرفته شود تیم یک بازیکن هجومی را از دست می‌دهد، وقتی یامگا در خط دفاع است نمی‌تواند به داخل محوطه حریف برود و همین قضیه قدرت هجومی استقلال را کم کرد. با این ارنجی که ساپینتو به زمین فرستاد مقصر ۱۰۰درصد باخت دربی خود اوست. یامگا باید فوروارد بازی می‌کرد درست است که بازیکن تکنیکی نیست اما همیشه نشان داده که برای خط حمله مفید است و به اندازه ۳ نفر می‌تواند در زمین بدود متاسفانه مصدومیتی که پیش آمد باعث شد ما سمت راستمان و هجوم از این سمت را از دست بدهیم. وقتی دیدم یامگا در این بازی دفاع راست است همان موقع گفتم نمی‌شود ۴ مهاجم در ترکیب داشته باشی.

*فیکس بودن پیمان بابایی نیز کمی عجیب بود
من این بازیکنان را نمی‌شناسم، قطعا بازیکنان خوبی هستند که در ترکیب استقلال حضور دارند.

*استقلال با این باخت قهرمانی را از دست داد…؟
قطعا این باخت کار را برای تکرار قهرمانی تمام کرد، این بازی ۶ امتیاز داشت و باخت باعث شد که استقلال قهرمانی را از دست بدهد. ما هم از کورس قهرمانی کنار رفتیم و هم حیثیتی باختیم. قطعا فردای بازی خیلی از استقلالی ها از ناراحتی و کری هایی که بین دو تیم هست سر کار نرفتند و سرشان را بالا نگرفتند. در هر حال بازیکنان زحمتشان را کشیدند، لیگ برای ما به پایان رسیده و یکی از عواملی که به تیم ضربه زد همین تغییر مدیر عامل و هرج و مرج در باشگاه بود. پول زیاد و بخور بخور زیادی وضعیت استقلال را به این شکل انداخته است.

*با این حساب قهرمان این فصل را چه تیمی می‌دانید؟ سپاهان یا پرسپولیس؟
از نظر من پرسپولیس شرایط بهتری دارد، با توجه به بردی هم که این تیم در دربی به دست آورد روحیه این تیم نیز بهتر شد و با شرایط بهتری بازی های باقیمانده را به میدان خواهد رفت. سپاهان هم تیم بسیار خوبی دارد و تغییرات بسیار کمی در ترکیبش داشته، اما از نظر من شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است.

*اما بازی ها سپاهان روی کاغذ راحت تر است
به نظر من هیچ وقت نباید به این حرف ها تکیه کرد بارها شده دیده‌ایم که تیم های صدر جدولی و مدعی مقابل تیم های ضعیف امتیاز از دست داده‌اند. اصلا نمی‌شود روی این حرف ها حساب کرد. تیم های پایین جدولی برای ترس از سقوط کردن خیلی خوب حریفان خود را در این هفته های پایانی آنالیز می‌کنند و می توانند حتی از حریفان امتیاز بگیرند.

۲۵۷ ۲۵۱

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *