اخبار حوادث

وقوع بیش از هزار حادثه آسانسور در هفته گذشته

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی نکاتی درباره حوادث آسانسور گفت: امسال به علت گرمای بیش از حد و قطعی برق روزهای بسیار پرکاری داشتیم و یکی از بالاترین آمار حوادث مربوط به آسانسور ثبت شد. در هفته گذشته بیش از هزار و ششصد مورد حادثه آسانسور در تهران رخ داد. در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته پیش، بیش از پانصد و پنجاه مورد حادثه آسانسور داشتیم.

وی گفت: در تابستان به علت گرمای هوا، فشار زیادی به شبکه برق وارد می‌شود و نوسانات برق باعث آتش سوزی می‌شود.

ملکی ادامه داد: آسانسور به دلایل مختلف ممکن است به یک باره متوقف شود. قدیمی و فرسوده بودن آسانسور، نقص در سیستم برنامه باربری، شوک الکتریکی، قطع برق، دکمه‌های آسانسور را مدام زدن باعث متوقف شدن آسانسور می‌شود.

وی افزود: قطع برق نگرانی زیادی را برای فرد ایجاد می‌کند، زیرا نمی‌داند چه زمانی از آسانسور رها می‌شود و مدام فکر می‌کند آسانسور سقوط می‌کند و یا خفه می‌شود. مهمترین نکته در حوادث مخصوصا در آسانسور این است که فرد آرامش خود را باید حفظ کرد.

وی بیان کرد: افراد نگران خفگی نباشند، چون کابین داخل یک باکس است و منافذ زیادی از طبقات وجود دارد اصلا نگران کمبود جریان هوا نباشند.

ملکی اظهار کرد: کسانی که بیرون از آسانسور هستند و تخصصی در زمینه باز کردن آسانسور ندارند، ریسک نکنند که آسانسور را باز کنند و حتما با آتش نشانی تماس گیرند. 

وی در ادامه بیان کرد: از داخل افراد سعی می‌کنند در را به زور باز کنند و به فرض در باز شد زمانی که بین دو طبقه هستیم و یا با یک دیوار بتنی رو به رو هستیم چه کاری باید انجام داد؛ و دیگر در بسته نمی‌شود و خطر گیر کردن دست و پا بین کابین وجود دارد.

بعضی از افراد به دلیل بی حوصلگی ممکن است سیگار بکشند که باعث کاهش اکسیژن می‌شود و بسیار خطرناک است.

۴۷۲۳۷

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *