اخبار سیاسی

«وانگ یی» با ظریف دیدار کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

d988d8a7d986daaf db8cdb8c d8a8d8a7 d8b8d8b1db8cd981 d8afdb8cd8afd8a7d8b1 daa9d8b1d8af 605f06e815a2e

به گزارش انتخاب؛ به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «وانگ یی» وزیر خارجه چین به دعوت رسمی «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران روز جمعه تهران شد.

وزیر خارجه چین که روز گذشته وارد تهران شده است، امروز همچنین با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و علی لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری دیدار و گفت و گو کرد.

 وزیران خارجه ایران و چین ساعتی قبل نمایشگاه اسناد روابط دو کشور را هم افتتاح کردند.این نمایشگاه قرار است نقطه شروع سلسله برنامه های تهران – پکن جهت بزرگداشت نیم قرن رابطه دیپلماتیک دوستانه شود.  

بررسی راهکار تقویت مشارکت راهبردی ۲ کشور و تبادل نظر در خصوص تحولات بین المللی و منطقه دستور کار گفت و گوهای طرفین در این سفر است.

وانگ یی و ظریف که مشورت های مستمری در امور دو جانبه و بین المللی با یکدیگر دارند امروز – شنبه – چشم انداز همکاری‌های بلندمدت ۲ کشور را بررسی می‌کنند و نحوه عملیاتی شدن مشارکت جامع راهبردی را به بحث و گفت و گو می گذارند.

امضای سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین توسط وزیران خارجه ۲ کشور از دیگر برنامه های این سفر ۲ روزه است.

این متن در پایگاه خبری انتخاب منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمیدرضا شماعی - نهمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان