اخبار فرهنگی و اجتماعی

هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها برای امروز بعدازظهر

براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران، پیرو هشدار سطح زرد شماره ۴ (۳۱ فروردین‌ماه) از امروز بعد از ظهر تا روز یکشنبه با توجه به عبور ریز موج‌هایی از تراز میانی و وقوع ناپایداری‌های محلی و فصلی، افزایش ابر و افزایش سرعت باد در سطح استان، در بیشتر نواحی استان (به ویژه مرکز و نیمه‌جنوبی) گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش موقتی گردوخاک و همچنین برای روز شنبه (۲ اردیبهشت‌ماه) در برخی نواحی بارش پراکنده مورد انتظار است.
طی این مدت در ارتفاعات با توجه به رشد ابرهای جوششی در ساعات بعد از ظهر گاهی رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست. از روز دوشنبه (۴ اردیبهشت‌ماه) با نزدیک شدن و تقویت امواج تراز میانی برای روز سه‌شنبه، بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان پیش بینی می‌شود.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۲ اردیبهشت‌ماه) نیمه‌ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک در بعدازظهر کاهش ابر با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد و در روز یکشنبه (۳ اردیبهشت‌ماه) صاف تا قسمتی ابری به تدریج افزایش ابر در شب افزایش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.
۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *