اخبار حوادث

نجات معجزه‌آسای عابر پیاده از زیر کامیونت/ عکس

ساعت ۱۱:۵۳ ظهر امروز بلافاصله پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام یک خبر حادثه تصادف، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان‌ ایستگاه ۸۱ به همراه گروه امداد و نجات ۶ را به محل حادثه در بزرگراه شهید کاظمی (مسیر جنوب به شمال)، قبل بزرگراه شهید چراغی اعزام کرد.

حمید نصرتی؛ فرمانده آتش‌نشانان اعزام شده به محل حادثه، در این‌باره گفت: یک دستگاه کامیونت ایسوزو حین حرکت در بزرگراه به شدت با یک نفر عابر پیاده (یک مرد ۶۰ ساله)، برخورد کرده و بر اثر این حادثه، عابر پیاده زیر کامیونت گرفتار شده بود.

وی افزود: پس از این حادثه، یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس نیز به شدت با قسمت عقب کامیونت برخورد و از قسمت موتور زیر کامیونت گیر کرده بود.

این فرمانده آتش‌نشانی بیان کرد: سرنشینان خودروی سواری پیش از رسیدن آتش‌نشانان و با کمک رانندگان خودروهای عبوری از اتاقک این وسیله‌نقلیه خارج شده بودند.

نصرتی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از قرار دادن علائم هشداردهنده در اطراف محل حادثه، با استفاده از تجهیزات مخصوص، عملیات رهاسازی عابر پیاده را از زیر خودرو کامیونت آغاز کردند و موفق شدند وی را زیر کامیونت خارج کنند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای آتش‌نشانی عابر پیاده را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند، افزود: آتش‌نشانان در ادامه پس از جدا کردن خودروها از یکدیگر، سطح بزرگراه را از بقایای به‌جای مانده از حادثه پاکسازی کردند و هر دو خودرو را به حاشیه امن بزرگراه انتقال دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ علت بروز این حادثه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راهور در دست بررسی است.

۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین