اخبار ورزشی

من یک شگفت‌انگیز بودم

مهری رنجبر:بردیا سعادت، به رغم جوانی یکی از بازیکنان شگفت انگیز در لیگ ملتها، بود. “برگ آسی” که ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال در ریمینی رو کرد. او که رفته بود تا خودش را نشان دهد، در لیگ ملتها با یک تیر دو نشان زد، هم جلوی بزرگان والیبال دنیا، کم نیاورد و هم به قول خودش بهترین خودش بود. پشت خط زن ملی پوش والیبال، حالا همه فکر و ذکرش روی تمرین است تا  بتواند در المپیک، عملکرد بهتری داشته باشد.

*اولین تجربه بازی در لیگ ملتها چطور بود؟
من برای اولین بار با تیم ملی والیبال، در لیگ ملتها بودم، تجربه خیلی خوبی برایم بود. چرا که من برای اولین بار فرصت بازی کنار بزرگان تیم ایران و بازیکنان مطرح دنیا را پیدا کردم و امیدوارم از این تجربه به خوبی استفاده کنم.

*پس لیگ ملتها، برای بازیکنان جوان حکم کوره را داشت؟
درست است که تمرین خیلی خوب است، اما بازی حال و هوای دیگری دارد و به نوعی تجربه جدیدی محسوب می شود، چرا که از نظر تجربه و روحیه در شرایطی قرار می گیری که باید خودت را پیدا کنی. همه این مسائل باعث می شود تا بازیکن جوانی مثل من پخته تر شود.

*تو قبل از لیگ ملتها با تیم کره ای قرارداد بستی، با درخشش تو در لیگ ملتها، خیلی ها می گفتند، اگر قرارداد نمی بستی، پیشنهادات بهتری داشتی. خودت هم به این مسائل فکر می کردی؟
نه اصلا. من دوست داشتم همه تمرکزم  روی والیبالم باشد و بازی برای تیم ملی.  اصلا درآن شرایط قرارداد بهتر برایم مهم نبود. همین هم بود که فکر می کنم خیلی ها در ریمینی نگاه شگفت انگیزی به من با 18 سال سن، داشتند.

*وقتی آلکنو به تو بازی می داد، به ثابت کردن خودت فکر می کردی؟
من همیشه در داخل زمین و بیرون زمین دوست داشتم، با بهترین عملکردم  به تیم ملی کمک کنم و بعد هم خودم را نشان بدهم.

*فکر می کنی سرمربی از تو راضی باشد؟
نمی دانم آلکنو از من راضی بود یا نه، اما همه هم و غمم این بود که بهترین خودم باشم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

*به نظرت، با این عملکرد توانستی نظر سرمربی تیم را برای حضور در المپیک جلب کنی؟
این نظر شخصی سرمربی تیم ملی است که دربازیکن چه فاکتورهایی می بیند و چه می خواهد؟کسی نمی داند سرمربی تیم ملی چه شاخصه هایی  در نظر گرفته است. ما تنها می توانیم  با عملکردمان در تمرین و بازی ، نظر سرمربی را جلب کنیم. البته برای من، بازی در المپیک، خیلی مهم است و یکی از اهدافم همین است. به هر حال المپیک رویداد بزرگی است و همه دوست دارند، آن را تجربه کنند. اما حالا همه تمرکز من روی تمرین و عملکردم است تا پیشرفت کنم.

*چه اتفاقی افتاد که تیم بعداز 5 برد، با باخت مقابل صربستان، سیر نزولی پیدا کرد؟
من از مردم تشکر می کنم که همیشه در بردها و باخت ها کنار ما هستند. لیگ ملتهای امسال ، به دلیل اینکه قبل از المپیک بود، کمی متفاوت از دوره های قبل بود. تیم ملی هم ضعف و قوت‌هایش را پیدا کرد. امیدوارم ما هم روی آنها کار کنیم تا در المپیک، عملکرد بهتری داشته باشیم. به نظرم تیم ما بعداز باخت ها، نتوانست ریکاوری ذهنی و روحیه خوبی کند تا در بازیهای بعدی جبران کند. البته این باختن ها تجربه خوبی شد تا در مسابقات آینده  به شرایط بهتری برسیم. به نظرم کارشناسان، با آنالیز تیم بهتر می توانند در این باره نظر بدهند.

*کار با آلکنو را چطور دیدی؟
آلکنو، مربی خیلی بزرگی است و افتخارات زیادی هم دارد. کار با او خیلی خوب است، به ویژه برای ما بازیکنان جوان. چرا که او نگاه ویژه ای به بازیکنان جوان دارد.

*آلکنو، در بعضی بازی ها ظاهرا خیلی از بازیکنان ناراحت بود که حتی در یکی از بازی ها به بچه ها توپید که شما خجالت نمی کشید؟ بازی های شما را خانواده اتان نمی بینند؟ به نظرت این مدل رفتار آلکنو بابت هول دادن بازیکنان برای بازی بهتر بود؟
بدون شک، سرمربی ما تجربه خیلی بالایی دارد و می داند چه کار می کند. او با تیم روسیه قهرمان المپیک شده و مقام های خیلی زیادی هم با باشگاه زنیت کازان دارد. به نظرم او، می خواست یک جورایی بچه ها را تهییج کند و جرقه بزند تا با روند بهتر بازی، شرایط تغییر کند.

* به نظرت، تیم ملی در المپیک چه نتیجه ای می گیرد؟
ضعف و قوتهای تیم ملی در لیگ ملتها، مشخص شده است، اما به نظرم در والیبال هیچ وقت نتیجه قبل از بازی، قابل  پیش بینی نیست. با این حال ما همه تلاشمان برای رفع ضعف ها و درخشش در المپیک است.

*قرارداد آلکنو بعداز المپیک تمام می شود، به نظرت ماندن او برای آینده والیبال، خوب است؟
این قضیه ، موضوعی نیست که من بازیکن درباره اش نظر بدهم. من بازیکن هستم و وظایف مشخصی در تیم ملی دارم و اظهار نظر در باره ماندن یا نماندن سرمربی، کار رئیس فدراسیون است.251256

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *