اخبار سیاسی

مناطق آزاد ایجاد شد تا فرآیندهای طولانی سرمایه‌گذاری از بین برود

به گزارش راه پایدار :

رئیس دولت سیزدهم با انتقاد از طولانی بودن فرآیند جذب سرمایه‌گذاری، گفت: مناطق آزاد ایجاد شد تا فرآیندهای طولانی سرمایه‌گذاری از بین برود.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز – سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲- در نشست با مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار کرد: رشد تولید نیازمند جذب سرمایه داخلی و خارجی است. فرآیند جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری تا آغاز کار، فرآیندی طولانی است و حتما باید در این فرآیند تجدید نظر شود.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: چرا باید سرمایه‌گذاری معطل بماند؟ منطقه آزاد ایجاد شد که این فرآیندهای طولانی را از بین ببرد.

وی همچنین بیان کرد: نوع نگاه به مناطق آزاد و تعریف آن نسبت به قبل متفاوت شده است. الان مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواهان تبدیل  شدن مناطق آزاد به مراکز اقتصادی، تولیدی و صادراتی هستند.

رئیسی در ادامه تاکید کرد: در کمتر اجلاسی در منطقه است که شرکت کنیم و به اهمیت راهبردی بندر چابهار برای کار اقتصادی و تجاری اشاره نشود. عقب ماندگی‌ها و کاستی‌هایی در بندر چابهار داریم که با تلاش مضاعف باید این منطقه به جایگاه راهبردی خود در منطقه دست یابد.

وی با بیان اینکه قوانینی برای مناطق آزاد تصویب شده ولی اجرا نشده است، افزود: آنچه که تصویب شده باید اجرا شود و اگر هم موانعی وجود دارد باید موانعش اعلام شود. انتظار مردم این است که تمام قوانین مربوط به مناطق آزاد اجرا شود. طبق آماری که ارائه شد، بخشی از کار هنوز انجام نشده و باید ببینیم چه کار می‌توان کرد تا آنچه تصویب شده اجرایی شود.

رئیس دولت سیزدهم در ادامه یادآور شد: گفته شد که ۱۸۲ مورد محدودیت مربوط به اجرای قوانین در مناطق آزاد وجود دارد. جا دارد که یک لایحه جامع حاضر شود و این موارد اصلاح شود.

ادامه دارد …

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *