اخبار فرهنگی و اجتماعی

مسافرکشی تاکسی با باغچه‌ای سیار/ عکس

به گزارش خبرآنلاین به نقل از یورونیوز، آقای کومار بیش از ۲۰ گونه گل و درختچه بر روی سقف سه‌چرخه خود پرورش داده و از این نظر چنان اتوریکشای خود را منحصربفرد کرده که برخی مردم و گردشگران با آن عکس سلفی می‌گیرند و مردم دهلی نام «باغچه سیار» را برای آن انتخاب کرده‌اند.
او گفت که ایده کاشت گیاه بر روی سقف سه‌چرخه‌اش دو سال پیش به ذهنش خطور کرده و با هدف خنک نگاه داشتن مسافرانش در دمای ۴۵ درجه تابستان، کاشت گیاهان و نصب دو کولر و پنکه کوچک را انجام داده است.

آقای کومار برای آماده سازی سقف اتوریکشا برای کاشت گیاه از حصیر و گونی ضخیم استفاده کرده و سپس بذر کاهو، گوچه فرنگی، جوانه سایر گیاهان و ساقه درختچه‌ها را کاشته و آبیاری کرده است.
او همچنین سه‌چرخه مسافرکش خود را نیز گاز سوز کرده تا نسبت به بنزین و گازوئیل آلودگی زیست محیطی کمتری داشته باشد.
آقای کومار که پدر سه فرزند است، در خصوص تاثیر این ابتکار بر عایدی‌اش نیز گفت که مسافرانش معمولا ۱۳ تا ۲۶ سنت بیشتر از نرخ کرایه معمول به او می‌پردازند.
دمای هوا در دهلی نو هفته گذشته تا ۴۵ درجه سانتیگراد افزایش یافت که سطحی کم سابقه برای هفته پایانی آوریل بود. موج گرما از سال ۲۰۱۰ تاکنون بیش از شش هزار و پانصد نفر را در هند کشته است. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که تغییرات آب و هوایی باعث تشدید گرما در جنوب آسیا شود.
۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین