اخبار سیاسی

محسن رضایی: نباید به پرداخت پولمان از سوی کره جنوبی دلخوش باشیم؛ این آب نبات است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

d985d8add8b3d986 d8b1d8b6d8a7db8cdb8c d986d8a8d8a7db8cd8af d8a8d987 d9bed8b1d8afd8a7d8aed8aa d9bed988d984d985d8a7d986 d8a7d8b2 d8b3d988 6044aa68de409

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان دورود گفت: نباید به آب نبات و پرداخت پولمان از سوی کره جنوبی دلخوش باشیم. اگر اقتصاد ایران قدرتمند شود، دشمن برای مذاکره با ما التماس خواهد کرد.

به گزارش «انتخاب»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اقشار مختلف مردم شهرستان دورود که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در مسجد امیرالمومنین(ع) برگزار شد، گفت: خدا را شاکرم که در سفر لرستان فرصتی پیدا کردم که در خدمت هم تبارانم در شهرستان دورود برسم. شهرستان درود که از شهرهای مهم و معروف ایل غیرتمند لر و بختیاری است، سابقه بسیار طولانی در ایران، اسلام، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد. قهرمانان بزرگ و انسان های شایسته از این منطقه در دفاع مقدس حاضر شده اند. شهرستان دورود، به تنهایی همیشه دو گردان نیرو در لشکر 57 حضرت ابوالفضل (ع) داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز هم دغدغه من و شما، عبور از یک جبهه بزرگ اقتصادی است که آمریکا و اروپا علیه ملت ما به راه انداخته اند. نمی گذارند نفت مان را بفروشیم. نمی گذارند کشتی های ما به کشورهای دیگر برود و نمی گذارند کشتی های دیگر کشورها در بنادر ما پهلو بگیرند. کشورها و بانک ها و شرکت هایی که با ایران دادوستد می کنند را جریمه می کنند. از داخل کشور هم کسانی که مسئولیت اقتصاد کشور، بانک، بورس و کشاورزی و آب و برق را در اختیار دارند، بعضاً نشسته اند و به آسمان نگاه می کنند و منتظر لطف و شعار بایدن هستند! مگر می شود با نشستن، دشمنی مثل فقر و بیکاری را از خاک و خانه های مردم بیرون کرد و پیشرفت در جبهه اقتصادی را مدیریت کرد؟

وی افزود: در زمان جنگ، عده ای در تهران نشسته بودند و شعار می دادند و از تهران خارج نمی شدند. عده ای لیبرال هم بودند که می گفتند مگر می شود با عراق جنگید، باید برویم و با آمریکا مذاکره کنیم. در این میان، جمعی از جوانان با غیرت برخاستند و به جبهه رفتند و متجاوز را تنبیه کردند. الان هم می توانیم جبهه اقتصادی را متحول کنیم و دشمن فقر و بیکاری را از خاکمان بیرون کنیم.

رضایی گفت: از پشت درهای بسته نمی شود جبهه اقتصادی را مدیریت کرد. باید سربازان تولید بیایند به شهرستان دورود و ببیند که کشاورزان این سرزمین حاصلخیز که بین النهرین ایران است، چه مشکلاتی دارند؟ جوانان تحصیلکرده و صنعتگران این شهر می توانند اقتصاد منطقه خود را شکوفا کنند. توانایی این تحول وجود دارد اما برای این اتفاق باید دولتمردان موانع را از سر راه بردارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه دولتمردان، دستور العمل ابلاغی رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا که همان سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است را نتوانستند اجرایی کنند. باید شکل حکمروایی در اقتصاد و فرهنگ را به دور از شعارزدگی، متحول کنیم. مردم می گویند پای انقلابمان هستیم ولی دیگر فریب بازی ها و وعده های پوشالی و جناح بازی سیاست بازها را نمی خوریم.

وی افزود: مساله زندگی و معیشت مردم، مساله سرنوشت جمهوری اسلامی و آینده کشور مهم است و با تشکیل یک دولت قوی، کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو این مسائل حل می شود. درخواست کمک از مردم و عذرخواهی به موقع، بهتر از بی تفاوتی و عذرخواهی دیرهنگام و بهانه تراشی است. دولتمردان بگویند چه کاری را برای اقتصاد و مردم می خواهند انجام بدهند و بعد هم برنامه های اعلامی شان را اجرایی کنند. دولت کارآمد می داند که در مقابله با مساله بورس یا کم شدن بارش باران، چه باید کرد.

رضایی با تجلیل از رشادت های قوم لر گفت: در قبرستان های کشورهای جداشده از ایران، مزار شهدای لر فراوان است. مردانی که برای پاسداری از اسلام و ایران بزرگ، جان خود را اهدا کرده اند. نباید به آب نبات و پرداخت پولمان از سوی کره جنوبی دلخوش باشیم. اگر اقتصاد ایران قدرتمند شود، دشمن برای مذاکره با ما التماس خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بدو ورود به شهرستان دورود، با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به رادمردان شهید این دیار ادای احترام کرد.

این متن در پایگاه خبری انتخاب منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *