اخبار سیاسی

لایحه بودجه ۱۴۰۳ با تاخیر به مجلس ارسال می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از آنجا که هنوز لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس نهایی نشده است، دولت نیز کار تنظیم بودجه سال ۱۴۰۳ را آغاز نکرده و لذا براساس آیین‌نامه جدید لایحه بودجه در ابتدای آبان‌ماه به مجلس شورای اسلامی نخواهید رسید.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به اخطار حسینعلی حاجی‌دلیگانی مبنی بر این‌که چرا زمان صحبت موافقان و مخالفان بندهای برنامه هفتم توسعه کوتاه شده است و اجازه طرح تذکر و اخطار به نمایندگان داده نمی‌شود؟ بیان کرد: سه روز است که مرتب آقای منظور به نقل از رئیس جمهور به بنده اطلاع می‌دهند از آنجایی که براساس آیین‌نامه جدید دولت باید ابتدای آبان‌ماه بودجه سال ۱۴۰۳ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند ولی هنوز برنامه هفتم توسعه در مجلس قطعی نشده است، ارسال لایحه بودجه به مجلس با تاخیر انجام خواهد شد.
وی در ادامه اظهار کرد: لذا باید زودتر لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن مجلس شورای اسلامی نهایی شود و زمانی که به شورای نگهبان رفت دولت کار تنظیم بودجه را شروع کند و لذا ما باید سریع‌تر برنامه هفتم توسعه را در صحن مجلس شورای اسلامی نهایی کنیم.
قالیباف گفت: اکنون ما حدود ۷۰ ماده از برنامه را بررسی کرده‌ایم و حدود ۱۵ الی ۲۰ ماده به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است. از سوی دیگر حدود ۲۳ ماده الحاقی نیز وجود دارد. به طور نسبی ما تقریبا نیمی از برنامه را در صحن بررسی کرده‌ایم و نیمی از کار باقی مانده است و زمان نیز محدود است. اگر قرار باشد فرصت تذکر به نمایندگان داده شود و مخالف و موافقین هر کدام پنج دقیقه صحبت کنند لایحه برنامه به زودی به نتیجه نخواهد رسید. انتظار می‌رود نمایندگان همکاری لازم را داشته باشند تا لایحه برنامه سریع‌تر به نتیجه برسد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید