اقتصاد

قیمت آپارتمان در فلاح و امامزاده حسن و منطقه ۱۷ تهران + جدول

به گزارش راه پایدار

قیمت آپارتمان در فلاح و امامزاده حسن و منطقه ۱۷ تهران + جدول

اقتصاد۲۴– قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران تقریبا ۴۰ درصد زیر متوسط شهر است. قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران درحالی برحسب داده‌های رسمی به‌طور متوسط کمتر از متری ۴۸ میلیون اعلام شده که با عددی نزدیک متری ۸۱ میلیون به‌عنوان متوسط قیمت مسکن در تهران سروکار داریم. منطقه ۱۷ به‌این ترتیب جزو پنج منطقه ارزانقیمت بازار مسکن پایتخت قرار می‌گیرد، اما نرخ‌های پیشنهادی فروشنده‌ها در سایت‌ها و آگهی‌های آنلاین حدود ۲۰ درصد بالاتر از آمار‌های رسمی قرار دارد.

 

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ براساس آمار‌های رسمی

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران براساس آخرین آمار‌های رسمی که به فروردین امسال تعلق دارد، متری ۴۷ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان است.

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران البته در آمار‌های بانک مرکزی مثل بقیه مناطق شهر به شکل متوسط اعلام شده و قاعدتا ارقام ثبت‌شده در قرارد‌اد‌های رسمی کمتر و بیشتر از متری ۴۷ میلیونی است که در گزارش رسمی دیده می‌شود.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی مهم یک کارشناس از قیمت مسکن پس از انتخابات


قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ با این حال مشخص می‌کند خرید خانه ۵۰ متری و یکخوابه در این بخش شهر به‌طور متوسط دو میلیارد و ۳۷۱ میلیون خرج برمی‌دارد. قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری و دوخوابه در منطقه ۱۷ تهران چهار میلیارد و ۷۴۲ میلیون تومان تخمین زده می‌شود و خرید خانه ۱۵۰ متری و سه خوابه می‌تواند هفت میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومان هزینه داشته باشد.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران به این ترتیب جزو پنج نقطه ارزان شهر قرار می‌گیرد و براساس داده‌های بانک مرکزی فقط از مناطق ۱۶، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بیشتر است. فراموش نکنیم متوسط قیمت مسکن در کل تهران طبق آخرین داده‌های رسمی متری ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان است و قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران حدود ۴۲ درصد از کل شهر پایین‌تر قرار دارد.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ براساس ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران طبق ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها قاعدتا بالاتر از آمار‌های رسمی قرار دارد. معمولا نرخ‌های دلخواه فروشنده‌ها با چیزی که روی کاغذ و قرارداد رسمی می‌آید، متفاوت است و فروشنده‌ها نهایتا برای پیدا کردن مشتری واقعی، از موضع اولیه کوتاه می‌آیند.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران با این حال طبق همین ارقام مورد دلخواه، به متری ۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده که نسبت به آخرین آمار رسمی متری هشت میلیون و ۸۸۰ هزار تومان یعنی تقریبا ۲۰ درصد بالاتر است.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ تهران پس باید برای یک خانه ۵۰ متری و نقلی به‌طور متوسط دو میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان باشد. یا مثلا خرید خانه ۱۰۰ متری که برای یک خانواده چهار نفره مناسب است، باید پنج میلیارد و ۶۳۰ میلیون آب بخورد.

قیمت آپارتمان در منطقه ۱۷ براساس جدید‌ترین فایل‌های مسکونی

آپارتمانی ۷۵ متری در محله فلاح سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. متری ۵۲ میلیون و تقریبا ۶۰۰ هزار تومان. قیمت پیشنهادی فروشنده بااینکه از متوسط منطقه ۱۷ بالاتر است. اما احتمالا فروشنده روی امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ زوم کرده و عمر بنا هشت ساله می‌تواند توجیهی برای نرخ پیشنهادی باشد.

آپارتمان سه خوابه و ۱۲۲ متری در محدوده خزانه شش میلیارد و ۷۱۰ میلیون برای فروش گذاشته شده است. فروشنده روی متری ۵۵ میلیون دست گذاشته که حتی از متوسط ارقام دلخواه فروشنده‌های منطقه ۱۷ بالاتر است. این یکی، اما سال ۱۴۰۰ ساخته و مثل مورد قبلی با امکانات کامل به خریدار تحویل داده می‌شود. واحد ۸۵ متری حوالی امام‌زاده حسن تقریبا با همین رقم آگهی شده است. متری ۵۴ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان. یک نفر دیگر در محدوده فلاح آپارتمان ۵۳ متری که ۱۲ سال از عمر بنا آن می‌گذرد، متری ۵۲ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قیمت گذاشته و از خریدار انتظار پرداخت دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دارد. قیمت آپارتمان ۳۵ متری و یکخوابه نزدیک امام‌زاده حسن متری تقریبا ۵۴ میلیون یعنی کلا یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون به‌فروش می‌رسد.

جدید‌ترین فایل‌های مسکونی در منطقه ۱۷ تهران

محدوده

متراژ

عمر بنا

امکانات

قیمت کل

قیمت هر متر

فلاح

۷۵ متر

هشت سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون

۵۲ میلیون و ۶۶۶ هزار

خزانه

۱۲۲ متر

سه سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

شش میلیارد و ۷۱۰ میلیون

۵۵ میلیون

امام‌زاده حسن

۸۵ متر

دو سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون

۵۴ میلیون و ۱۱۷ هزار

فلاح

۵۳ متر

۱۲ سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون

۵۲ میلیون و ۸۳۰ هزار

امام‌زاده حسن

۳۵ متر

۱۰ سال

انباری

یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون

۵۴ میلیون و ۲۸۵ هزار

خزانه

۹۲ متر

کلیدنخورده

آسانسور و پارکینگ

پنج میلیارد و ۱۹۵ میلیون

۵۶ میلیون و ۴۶۷ هزار

منبع: اقتصاد ۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید