اخبار اقتصادی

تعهدی برای پرداخت تمام هزینه تیم ملی نیست

طبق اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه تامین هزینه اعزام تیم ملی به مسابقات مقدماتی جام جهانی در چارچوب اعتبار مصوب فدراسیون ها در زیرمجموعه وزارت ورزش است که امکان تخصیص زودتر از موعد آن فراهم خواهد شد و فعلا تعهدی برای پرداخت بیش از این چارچوب وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، اخیرا فدراسیون فوتبال اعلام کرده است که «با موافقت نوبخت -رئیس سازمان برنامه و بودجه-مقرر شده تمام هزینه های تیم ملی فوتبال و مقدماتی جام جهانی و جام جهانی فوتبال از سوی سازمان برنامه و بودجه در قالب ردیف بودجه اختصاصی تامین شود

این که قول سازمان برنامه و بودجه برای تامین این هزینه ها آن هم در قالب ردیفی اختصاصی به چه صورت و در کدام چارچوب خواهد بود موضوعی است که در گفت و گو با جعفری نژاد -رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه- مورد بررسی قرار گرفت.

اعتبار مصوب زودتر پرداخت می شود

این  مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با بیان این که اعتبار فدراسیون فوتبال و تمامی فدراسیون ها در قالب اعتبارات فصل پنجم وزارت ورزش تعریف شده و هیچ کدام ردیف مستقل اعتباری ندارند، توضیح داد: با توجه به شرایط فعلی فدراسیون فوتبال به دلیل بحران مالی و عدم امکان انتقال منابعی که نزد فیفا دارند و از سویی فوریت تامین هزینه های اردوی ابتدای خرداد تیم ملی در کیش و اعزام  به مسابقات بحرین، قرار شده سهمی که در ذیل اعتبارات وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال اختصاص دارد، به نوعی زودتر از موعد پیش بینی شده، امکان تخصیص آن فراهم شود.

به گفته وی، این اتفاق برای آماده سازی و اعزام سایر فدراسیون هایی که موفق به کسب سهمیه در المپیک شده اند نیز در ذیل اعتبارات وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک خواهد افتاد.

فعلا پول فراتر از اعتبار مصوب برای تیم ملی در کار نیست

جعفری نژاد در مورد این که آیا قرار است تمامی هزینه ها پرداخت شده و تعهدی بیش از این اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون فوتبال اختصاص پیدا کند، تاکید کرد که فعلا چنین موردی مطرح نیست و پرداخت هزینه ها در چارچوب اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

هزینه درخواستی فدراسیون ادعای آن است و بررسی می شود

وی در رابطه با میزان هزینه درخواستی فدراسیون فوتبال نیز با بیان این که درخواست فدراسیون فوتبال جهت دریافت هزینه ها به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده ولی هنوز نهایی نیست، گفت: این اعلام هزینه ها به نوعی ادعای فدراسیون فوتبال است، اما سازمان برنامه و بودجه آن را در دستور کار بررسی های کارشناسی قرار داده و باید کارشناسان این سازمان هزینه های اعلامی و اسناد را بابت اردوی کیش، آماده سازی، هزینه های جانبی و همچنین اعزام به بحرین  بررسی کرده و آنگاه مبلغ نهایی مشخص شود که  بعد از شفاف شدن تمامی اطلاعات، در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

سهم فدراسیون بخشی از اعتبار ۳۵۰ میلیاردی است که هنوز مشخص نشده است

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه همچنین در مورد اینکه اعتبار پیش بینی شده برای فدراسیون فوتبال در زیرمجموعه وزارت ورزش چه میزانی است، توضیح داد: سازمان برنامه و بودجه هر ساله رقمی را به صورت متمرکز در ذیل اعتبارات فصل پنجم وزارت ورزش با عنوان کمک به موسسات غیردولتی (فدراسیون ها) پیش بینی می کند که برای امسال نیز  حدود ۳۵۰ میلیارد تومان ذیل ردیف اصلی وزارت ورزش و جوانان برای این موضوع پیش بینی شده است که البته رقم دقیق آن پس از مبادله موافقتنامه با وزارت ورزش و جوانان مشخص خواهد شد.

وزارت ورزش هنوز اعتبار فدراسیون ها را اعلام نکرده است

وی با بیان اینکه رقم گلوبال پیش بینی سازمان برنامه و بودجه براساس تشخیص وزارت ورزش با توجه به شاخص هایی از جمله رتبه بندی فدراسیون ها، مسابقات پیش رو در سال و یا المپیک بین آنها توزیع می شود و آنگاه مشخص خواهد شد که اعتبار هر فدراسیون چقدر خواهد بود. افزود: در ادامه وزارت ورزش طی موافقت نامه ای با سازمان برنامه و بودجه رقم اعتبار هر یک از فدراسیون ها را مشخص و اعلام می کند، اما هنوز وزارت ورزش و جوانان در این رابطه اقدامی نکرده و به سازمان برنامه و بودجه اعلام نکرده که سهم فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها از اعتبار سال جاری چقدر است.

جعفرنژاد یادآور شد که تا زمان اعلام وزارت ورزش و جوانان به سازمان برنامه و بودجه، بر مبنای اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده سال قبل فدراسیون‌ها عمل خواهد شد.

یک ۶۵ میلیارد هم اضافه شد، ولی به فدراسیون فوتبال نمی رسد

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه این را هم گفت که مجلس در بودجه سال ۱۴۰۰ رقم ۶۵ میلیارد تومان را برای برخی از فدراسیون ها اضافه کرده است ولی فدراسیون فوتبال مشمول دریافت این بودجه نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمیدرضا شماعی - نهمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان