اقتصاد

فایل های پیشنهادی برای موجر‌ها در مناطق ۴ و ۵ تهران

به گزارش راه پایدار

فایل های پیشنهادی برای موجر‌ها در مناطق ۴ و ۵ تهران
اقتصاد۲۴- تازه‌ترین بررسی‌ها و تحقیقات میدانی درباره وضعیت بازار اجاره مسکن دو منطقه ۴ و ۵ شهر تهران در خردادماه، که دو کانون مهم و پرتقاضا برای جست وجوی آپارتمان‌های اجاره‌ای هستند نشان می‌دهد، طی روز‌های اخیر، سهم واحد‌های مسکونی اجاره‌ای با شرایط رهن کامل نسبت به قبل کاهش یافته است و در مقابل بخش بیشتری از موجر‌ها در این دو منطقه به فرمول ترکیبی دریافت اجاره بها (اجاره بهای ماهانه به‌علاوه پول پیش) روی آورده‌اند. در این فرمول ترکیبی نیز در برخی موارد وزن اجاره بهای ماهانه از وزن پول پیش بیشتر است.

«دنیای‌اقتصاد» روز گذشته مشخصات و اجاره بهای پیشنهادی ۵۰ مورد از فایل‌های عرضه‌شده به بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ تهران را مورد بررسی قرار داد. متوسط مساحت در این فایل‌های مورد بررسی ۸۹ مترمربع است. متوسط اجاره بهای ماهانه تعیین‌شده در این فایل‌ها نیز رقمی حول و حوش ۱۰ میلیون تومان و متوسط رهن پیشنهادی (پول پیش) در آن‌ها در مرز ۸۵۰ میلیون تومان قرار دارد.

به طور متوسط می‌توان اعلام کرد بر اساس مشخصات این فایل‌ها، میانگین رهن کامل پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان در این دو منطقه حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان است.

در جدول زیر مشخصات ۵۰ مورد از فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن شهر تهران در مناطق ۴ و ۵ پایتخت درج شده است:

فایل های پیشنهادی برای موجر‌ها در مناطق ۴ و ۵ تهران

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: اقتصاد ۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *