اخبار حوادث

عملیات نفسگیر ۱۰ساعته برای نجات مرد گیرافتاده در چاه

بعد از اینکه سامانه ۱۲۵ همدان خبری مبنی بر ریزش چاه در حال حفاری و گرفتار شدن یک مرد میانسال درون آن دریافت کرد، بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه ارم و دو اکیپ تخصصی امداد و نجات از ایستگاه‌های مرکز و رسالت به نشانی اعلام شده در بلوار کولاب اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن(۴ دقیقه پس از اعلام) به محل حادثه رسیدند.

آتش نشانان پس از حضور در محل و بررسی صحنه مشاهده کردند که یک مقنی حدود ۴۰ ساله که در حال حفر چاه داخل یک باغ بوده است به علت ریزش ناگهانی دیواره زیر حجم زیادی از خاک و سنگ مدفون شده و تنها قسمتی از سرو گردن او از زیر آوار بیرون است.

با مشاهده وضعیت موجود آتش نشانان بلافاصله با تمام توان و ظرفیت موجود عملیات نجات را آغاز کردند و در مرحله نخست برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ثانویه اقدام به ایمن‌سازی محدوده عملیاتی و همچنین تثبیت وضعیت مصدوم کردند.

شرایط ویژه محل حادثه از جمله وضعیت قرارگیری مصدوم، سستی زمین و احتمال ریزش مجدد دیواره‌های چاه شرایط دشواری را برای فعالیت آتش‌نشانان ایجاد کرده بود و تغییرات ناگهانی در شرایط صحنه حادثه باعث شده بود که هر بار استراتژی عملیاتی جدیدی در دستور کار قرار بگیرد.

با وجود دشواری و حساسیت بالای عملیات آتش نشانان که تمام تجهیزات و امکانات عملیاتی را برای نجات جان فرد گرفتار در چاه به کار گرفته بودند پس از حدود ۱۰ ساعت تلاش مستمر و خستگی ناپذیر موفق شدند وی را به سلامت نجات داده و به خارج از چاه منتقل کنند؛ در این عملیات حساس ۱۵ آتش‌نشان حضور داشتند.

۴۷۲۳۱

این متن در خبر آنلاین منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *