اخبار فرهنگی و اجتماعی

عضو شورای شهر تهران: خانواده قالیباف با چهار ساک رفتند و با پنج ساک برگشتند؛ چند قلم جنس آوردند انگار چه خبر شده است

شصتمین جلسه شورای شهر تهران صبح روز یکشنبه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد که این جلسه با حاشیه هایی همراه بود.
یکی از اعضای شورای شهر به انتقاد برخی افراد در فضای مجازی در خصوص خانواده قالیباف به کشور ترکیه پرداخت و چنین گفت که نام قالیباف در تهران می درخشد.
حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری به حواشی ایجاد شده برای خانواده رییس مجلس به ترکیه گفت: خدا را شاهد می گیرم، صحبت های من نه از روی هوای نفس که صرفا از روی تکلیف است اگر اندک آبرویی در فضای سیاسی جامعه دارم از لطف و محبت مردم شریف تهران و جبهه انقلاب دارم و به عنوان یک سرباز کوچک این آبرو را صرف مردم می کنم و بس.
این عضو شورای شهر تهران گفت: اندک آزادگی در خودم می بینم که آنچه را حق است اعلام کنم و فریاد بزنم و باکی از جبهه گیری ها و تهمت هایی که بعداً پیش بیاید ندارم.
وی افزود: موضوعی که چند روز است فضای مجازی کشور و شبکه های معاند را بر علیه نظام بسیج کرده و همه به صورت یک دست چه عوامل داخلی و منافقین و چه شبکه های خارجی درصدد ضربه زدن به نظام بر سر یک مسأله بسیار پیش پا افتاده است.
آقا میری ادامه داد: مسأله وارد کردن چند قلم کالای خارجی به نام سیسمونی کودک که توسط دختر و داماد رئیس مجلس اتفاق افتاده است. این خانواده با چهار ساک رفتند و با پنج ساک برگشتند و دو قلم جنس هم همراه خود آوردند که مشخص است، دو جوانی که اول ازدواجشان است و می‌خواهند صاحب فرزندی شوند، ذوق دارند و به یک سفر خارجی رفتند و در یک حراجی سیسمونی دیدند و دو قلم جنس هم خریدند. حالا باید از این دو قلم جنس فیلم بگیرند و عکسبرداری کنند و آن را رسانه ای کنند و به اقتصاد مقاومتی ربط دهند!؟
وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای داخلی مسأله بسیار درستی است اما یراد بها الباطل! این باید کجا استفاده شود؟ روزی دویست پرواز خارجی در کشور انجام می شود، همه دست در جیبشان کردند و آمده‌اند و چند قلم جنس برای بستگانشان نخریدند؟
این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ما کشیک می کشیم و از تک تک مردم فیلم و عکس می‌گیریم؟ اگر رییس مجلس به خانواده‌اش اجازه می‌داد، با پروتکل‌های امنیتی رفت و آمد کنند و چندین محافظ داشته باشند و از گیت مخصوص می‌رفتند و از گیت مخصوص بر می‌گشتند، کسی این‌ها را نگاه نمی‌کرد و متوجه نمی شد اما رییس مجلس گفتند مثل یک فرد عادی با هواپیمای معمولی بروید و با مردم بروید و با مردم برگردید. چه خطایی کردند؟ جای خاصی رفتند؟ مکان خاصی رفتند؟ چیزی خوردند؟ حرکتی کردند؟ این عقده‌ها از کجا در می آید که به یک نیروی انقلابی و جهادی که چهل سال از عمر خود را در این مملکت وقف انقلاب و نظام کرده است و در این کشور کار کرده و زحمت کشیده انتقاد می‌کنند؟
وی افزود: به خود او و عملکرد او نمی‌توانند انتقاد کنند که الان رییس یکی از ارکان این نظام است و حاشیه سازی می‌کنند که چند قلم جنس آوردند و انگار چه خبر شده است.
آقامیری همچنین با اشاره به شعارهای داده شده در تجمع فرهنگیان گفت: من ناراحت شدم از اینکه تعدادی از فرهنگیان در تجمع به حق صنفی که دنبال کار صنفی خود بودند شعاری می دهند و کلمات دور از شأن معلمی که برای این کشور است می دهند و این سیسمونی را دستمایه شعاری برای گرفتن حق خود می کنند.
وی تاکید کرد: این خیلی زشت است. کار تا جایی پیش برود که فیلم در شبکه های خارجی پخش شود. ما مشکلات معلم ها را درک می کنیم، مشکلات در مملکت برای همه است و مجلس هم تلاش می کند که این مشکلات را برطرف کند. این معنی ندارد چنین حرکاتی از معلمی که جایگاه ویژه ای در کشور دارد رخ دهد.
آقامیری ادامه داد: عملیات روانی را در جهت ترور یکی از شخصیت های که یکی از اضلاع موثر جبهه انقلاب است طراحی می‌کنند تجربه چندین دهه گذشته نشان داده هر وقت جبهه انقلاب متحد می شوند اتفاقات بزرگی در این مملکت رقم می خورد و در همین موقع منافقین داخلی و خارجی دست به دست هم می دهند تا به آن ضربه بزنند چرا که نمی‌توانند این اتفاق را ببیند.
وی خاطرنشان کرد: امروز در هر جای شهر تهران بروید نام آقای قالیباف می‌درخشد، بله انتقاداتی هم به آقای قالیباف بوده اما انتقاد در جای خودش گفته شود. اینهمه تهمت ها به کجا رسید؟ یکی از آنها به دادگاه رفت تا سنددار بشود؟ آقای قالیباف که از آقای هاشمی بزرگتر نیست که بچه های او به دادگاه کشانده شدند و گوشه زندان نشانده شدند و هیچ کاری هم نتوانست انجام دهد.
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر آقای قالیباف و خانواده او خطایی می کردند بدتر از این هم سرشان می آمد. این چه داستانی است؟ همین شخصیت را رهبر به عنوان یک مدیر جهادی و انقلابی نام می برد. برخی خجالت نمی کشند و یکسره ترور شخصیت می کنند. امروز آقای قالیباف است، دیروز آقای رییسی بود فردا آقای زاکانی و حدادعادل هستند. سر آقای زاکانی چه بلایی در می‌آورند؟ هرکاری انجام می دهد برای او داستانی درست می‌کنند. خودشان در زمان خود پسر و دختر و عروس و داماد خود را استخدام کردند و آقای زاکانی یک داماد خود را نمی‌تواند در شهرداری استخدام کند.
وی با بیان اینکه دفاع او از جبهه انقلاب است افزود: من از جبهه انقلاب دفاع می کنم و سر صحبتم بر روی یک شخص نیست. نگاه جبهه انقلاب این است که از شخصیت های انقلابی و جهادی خود دفاع می کند و استراتژی ما این است که از آقای زاکانی حمایت صددرصدی می کنیم و موفقیت ایشان را موفقیت در خدمات رسانی به مردم تهران می دانیم.
۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین