اخبار سیاسی

عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود

 حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19 بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت است اما متأسفانه با اصلاح ماده‌ای از قانون برنامه ششم توسعه، عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود.

وی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، مالیات بر ارزش افزوده از شهرستانی به استانی تغییر کرد و توزیع آن بر اساس شاخص جمعیت لحاظ شد. این تغییر باعث شد برخی شهرها متضرر و برخی منتفع شوند، ما مخالف منتفع شدن برخی شهرها نیستیم اما شهرستان ساوه ضرر بسیاری داشته است.

نماینده ساوه در مجلس تصریح کرد: در سال 95 عوارض مالیات بر ارزش افزوده ساوه 100 میلیارد تومان بود که دو سال بعد با اجرای قانون برنامه ششم این رقم به 35 میلیارد تغییر پیدا کرد؛ این در حالی است که مشکلات متعددی بر ساوه مترتب شد که نتیجه صنعتی بودن آن است از این رو می‌خواهیم در قانون برنامه هفتم توسعه سهم شهرهای پایه جداگانه لحاظ شود.

علی نیکزاد در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه فلسفه جمهوری اسلامی استقرار عدالت اجتماعی است اظهار داشت: در سفرهای استانی مشخص شد که شهرداری‌ها نیز به این موضوع اعتراض دارند بنابراین باید در قانون توسعه هفتم این نکته لحاظ شود.

انتهای پیام/

 

این متن در خبرگزاری فارس منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمیدرضا شماعی - نهمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان