اخبار فرهنگی و اجتماعی

طعنه علوی به توییت حناچی: جای ظالم و مظلوم عوض شده

سید احمد علوی، در جریان برگزاری شصتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری در واکنش به توییت پیروز حناچی شهردار سابق تهران، اظهار کرد: ای کاش ایشان این توییت در خصوص نیروی انسانی را منتشر نمی‌کرد و ما هم اجازه می‌دادیم آنچه در ۴ سال گذشته بر پرسنل شهری گذشت، در دل‌ها بماند.
وی تاکید کرد: مجبور هستم نکاتی را از دوره گذشته مطرح کنیم. آقای حناچی! بسیاری از پرسنل شهرداری و حتی برخی از اعضای شورای فعلی زخم‌خورده برخوردهای سیاسی مدیریت شهری سابق هستند.
علوی به پرونده‌سازی‌های مختلف در ۴ سال گذشته برای پرسنل اشاره کرد و افزود: این پرونده‌ها از روی توهمات ذهنی برای پرسنل با عناوینی همچون «در ستاد فلانی کار کرده» «حزب اللهی هست» «با فلانی در اینستاگرام عکس داشته» و سایر موارد این‌چنینی تا آنجا که صدای برخی از همفکران خودتان هم درآمده بود.
وی با اشاره به تعدیل ۳ هزار نفری در دوره گذشته مدیریت شهری یادآور شد: این تعدیل را با افتخار بنر کردید.
عضو شورای شهر تهران خطاب به مدیران شهری دوره قبل، گفت: این موارد سبب می‌شود هرکسی حق اظهارنظر در خصوص نیروی انسانی داشته باشد، اما شما مدیران گذشته نخواهید داشت.
وی در توصیه‌هایی به مدیران فعلی شهری، گفت: این کاری که در دوره گذشته با ما پرسنل شهرداری کردند بد، غیرانسانی و غیراسلامی بود؛ ما به عنوان مدیران انقلابی حق تکرار و ایجاد دسته‌بندی سیاسی و جناحی را نداریم.
علوی یادآور شد: اولین و اصلی‌ترین اصل این است که همه ما پرسنل، سرمایه شهرداری هستیم.
وی ادامه داد: وقتی شفاف عمل نکنیم و به وقتش برای پاسخگویی وارد نشویم جای ظالم و مظلوم عوض می‌شود. سکوت ما برای حدود ۵۰ نفر که مشخص هم هست علت اتفاقات رخ داده چه بوده، موجب شده تا جای ظالم و مظلوم عوض شود.
بیشتر بخوانید:
توئیت شهردار سابق درباره تسویه حساب سیاسی زاکانی در شهرداری تهران

۴۷۴۷

منبع : خبر آنلاین