اخبار حوادث

صدای مرموز و شبح‌وار که اهالی این منطقه را بیدار نگه می‌دارد

 • الهه جعفرزاده: این صدای مرموز و رعب‌آور که به‌مثابه صدای زمزمه یا صدای اشباح در فیلم‌های ترسناک توصیف می‌شود، اغلب بین ساعت ۱۰ شب تا اواسط نیمه‌شب در شهرستان اوماگ، واقع در ایرلند شمالی شنیده می‌شود. شورای شهر اوماگ نیز اظهار داشت که این صدا هفته‌هاست که خواب شبانه ساکنان را مختل کرده است.
  مسئولان شهری در این‌باره اعلام کردند: «به دلیل وسعت منطقه‌ای که صدا در آن گزارش شده، تعیین منبع دقیق صدا دشوار است، اما کارشناسان در حال بررسی عوامل احتمالی و استفاده از تجهیزات تخصصی جهت شناسایی منبع صدا هستند.»
  هم‌چنین گزارش‌هایی مشابه این پدیده طی سال‌های گذشته در سرتاسر جهان منتشر شده است و علی‌رغم تجربیات متعدد در زمینه شناخت انواع نویز و صداهای مزاحم، هنوز دقیقاً مشخص نیست که چه عاملی باعث این اتفاق آزاردهنده می‌شود؛ صدایی که شب‌ها به یکباره در یک منطقه وسیع پخش می‌شود و خواب و آسایش مردم را بر هم می‌زند. این پدیده چندین دهه است که در نقاط مختلف جهان در حال رخ دادن است. در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا نیز گزارش‌هایی از این صدای عجیب، مرموز و آزاردهنده، بدون اینکه منبع آن قابل تشخیص باشد، ثبت شده است.
  گزارش‌هایی که اخیراً از شهر کوچک اوماگ منتشر شده است، نشان می‌دهد که این صدا در آغاز شبیه یک زمزمه مداوم و با فرکانس پایین است و در نیمه‌های شب بلندتر می‌شود و گویی قصد متوقف شدن ندارد.
  برخی می‌گویند شاید این یک پدیده فصلی یا مربوط به آب و هوا باشد، اما از طرفی ممکن است اتفاق ساده‌ای هم نباشد و منابع و عوامل متعددی در ایجاد آن نقش داشته باشند.

  منابع: popularmechanics ، upi

  ۴۷۲۳۲

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *