اخبار سیاسی

سفیر جدید ایران در امارات کیست؟

جمهوری اسلامی ایران بعد از ۸ سال ، سفیر به امارات اعزام می کند.
به گزارش ایسنا ، در سال گذشته در پی توافق صورت گرفته بین  ایران و امارات، دو کشور تصمیم گرفتند که بار دیگر روابط دیپلماتیک خود را  به سطح سفیر ارتقا دهند و  در همین چارچوب سال گذشته  « سیف محمد عبید الزعابی » سفیر امارات در ایران به تهران بازگشت و بعد از ۷ سال مجدد به صورت رسمی فعالیت خود را در تهران به عنوان سفیر امارات در ایران  آغاز کرد .
بر اساس این گزارش در اواخر اسفندماه سال ۱۴۰۱ علی باقری  معاون سیاسی وزیر امور خارجه در مصاحبه ای اعلام کرد که سفیر ایران در امارات تعیین شده است و مراحل نهایی کارهای اداری را طی می کند و در آینده نزدیک به ابوظبی اعزام خواهد شد .
به گزارش ایسنا ، بر اساس اعلام منابع خبری ، سفیر جدید ایران در امارات «رضا عامری» مدیر کل ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه است .

رضا عامری

رضا عامری  پیش از این سفیر ایران در کشورهای  الجزایر ، سودان و اریتره بوده است .
او  همچنین دارای مسئولیت در حوزه خاورمیانه و خلیج فارس وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است .
بر اساس این گزارش ، در سال ۱۳۹۴ و در پی حمله انجام شده به سفارت عربستان سعودی در ایران و کنسولگری این کشور در مشهد ، امارات در راستای حمایت از ریاض  ، اقدام به کاهش سطح روابط خود با ایران کرد و سفیر خود را از تهران فراخواند .
آخرین سفیر ایران در امارات نیز  محمد رضا فیاض بود که در اواخر سال ۱۳۹۴ به ایران باز گشت و پس از آن  فعالیت سفارت ایران در ابوظبی در سطح کاردار ادامه پیدا کرد .
در حال حاضر کاردار و سرپرست سفارت  ایران در ابوظبی حسین حیدری است .
گفته می شود که در آینده نزدیک رضا عامری راهی امارات می شود و فعالیت خود در سفارت خانه ایران در ابوظبی آغاز می کند .
انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *