اخبار سیاسی

سفر رئیسی به سیستان‌وبلوچستان و بازدید از روستاهای درگیر سیلاب

به گزارش راه پایدار :

رئیس‌جمهور برای بازدید میدانی از وضعیت سیل‌زدگان از فرودگاه کنارک وارد سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش ایسنا، در جلسه امروز هیئت دولت هم، بیشترین گزارش وزرا به وضعیت امدادرسانی به مردم سیستان و بلوچستان اختصاص داشت.

برخی وزرا از جمله وزیر کشور، راه و شهرسازی و نیرو در خصوص امداد رسانی به سیستان و بلوچستان گزارش هایی از اقدامات دستگاه خود ارائه دادند.

سید ابراهیم رئیسی دستور و تاکید داشت که از همه ظرفیت ها برای امدادرسانی و پیشگیری از حوادث مشابه استفاده شود.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش بازدید وزیر کشور از مناطق سیل‌زده در استان سیستان و بلوچستان، ضمن تاکید بر به میدان آمدن همه دستگاه‌ها برای تسریع در امدادرسانی به سیل‌زدگان، به احتمال وقوع بارش‌های جدید نیز اشاره کرد و پیش‌بینی تدابیر لازم برای جلوگیری از خسارات و حوادث احتمالی را خواستار شد.

وزیر راه و شهرسازی هم رئیس‌جمهور را در سفر به سیستان و بلوچستان همراهی می‌کند.

این سیل تاکنون تلفات جانی نداشته است.

حضور در شهرستان دشتیاری از روستاهای درگیر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان

در جریان سفر  رئیس‌جمهور برای بررسی آخرین وضعیت سیل‌زدگان وارد شهر نگور مرکز شهرستان دشتیاری از روستاهای درگیر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان شد و از وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان این منطقه بازدید کرد.

رئیسی با مردم محلی گفت‌وگو و دستورات لازم جهت تسریع در روند امدادرسانی را صادر کرد.

رئیس‌جمهور در جمع مردم دشتیاری گفت: اگر درست استفاده کنیم، می‌توانیم از همین باران‌ها هم برای آب شرب و هم برای کشاورزی استفاده کنیم.

آشنایی با گروه‌های امدادرسانی و در جریان کار قرار گرفتن از نزدیک یکی از اهداف این سفر عنوان شده است. در این سفر هم‌چنین درباره اقداماتی که باید برای بهبود وضعیت سیل زدگان انجام شود ، تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی درباره این سفر گفت: شخصا به سیستان و بلوچستان آمدم تا درباره احتمال وقوع سیل مجدد و نیز رسیدگی به وضعیت سیل‌زده‌ها تشکیل جلسه داده و موضوع را بررسی کنیم.

d8b3d981d8b1 d8b1d8a6db8cd8b3db8c d8a8d987 d8b3db8cd8b3d8aad8a7d986d988d8a8d984d988da86d8b3d8aad8a7d986 d988 d8a8d8a7d8b2d8afdb8c 65e908578514a
سفر رئیسی به سیستان و بلوچستان اسفند ۱۴۰۲

رئیسی هم‌چنین از مناطق سیل‌زده استان سیستان‌وبلوچستان به صورت هوایی بازدید کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده بلوچستان، با پای پیاده و در میان آب‌های به جای مانده از سیل دو روز گذشته، در جریان وضعیت مردم قرار گرفت.

 رئیسی هم‌چنین به روستای سیل‌زده دور در جنوب استان سیستان و بلوچستان رفت و با اهالی این روستا گفت‌وگو کرد.

ویدئویی از گفت‌وگوی یک شهروند با رئیس‌جمهور را هم در ادامه ببینید.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *