اخبار حوادث

سرنوشت پیکر ۳۲ قربانی حادثه لنگرود مشخص شد

 • علی سلیمانپور مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان گفت: پس از انجام مراحل تخصصی و آزمایشات DNA، علت فوت و هویت ۳۲ قربانی حادثه آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود شناسایی و روز گذشته (دوشنبه ۱۵ آبان) پیکر ۲۹ تن از این قربانیان و در روز جاری نیز سه پیکر باقیمانده تحویل بستگان شد.
  سلیمانپور افزود:پیکر ۳۲ قربانی این حادثه ظهر روز جمعه ۱۲ آبان ماه به پزشکی قانونی رشت ارجاع شد، اما از آنجا که این اجساد دچار سوختگی‌های شدید بودند شناسایی آنان با معاینه ظاهری و روش‌های معمول امکان پذیر نبود.
  وی با اشاره به اینکه شناسایی قربانیان حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد از طریق آزمایش ژنتیک صورت گرفت، تصریح کرد: پزشکی قانونی استان گیلان با تشکیل تیم تخصصی متشکل از کارشناسان ژنتیک و پزشکان قانونی و با کار شبانه روزی، ظرف ۴۸ ساعت کار شناسایی و تعیین هویت قربانیان و همچنین معاینه و تعیین علت فوت آنان را انجام و پیکرها را به خانواده‌های قربانیان تحویل داد.
  سلیمانپور با تاکید بر اینکه پزشکی قانونی همواره تلاش می‌کند ضمن رعایت همه جهات تخصصی و با استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌های علمی و تجهیزات تخصصی بهترین و سریع‌ترین خدمات را به مراجعین این دستگاه ارائه کند، اظهار داشت: در این حادثه نیز با تلاش شبانه روزی همکاران در کمترین زمان ممکن پاسخ به استعلامات مرجع قضایی ذی ربط از جمله تعیین علت فوت و شناسایی قربانیان ارائه و پیکر کلیه قربانیان تحویل بستگان شد.
  مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان همچنین افزود: با توجه به ابعاد دلخراش حادثه و عدم تمکن خانواده قربانیان، با هماهنگی و دستور رئیس سازمان پزشکی قانونی و مرجع قضایی ذی ربط تعرفه‌های مربوط به معاینات و آزمایشات تخصصی انجام شده در پزشکی قانونی برای کلیه این فوت شدگان رایگان محاسبه شد.
  یادآور می‌شود بر اساس سیاست‌های سازمان مبنی بر تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مناسب به مردم و در جهت کاهش آلام داغدیدگان در حوادث جمعی، قربانیان و متوفیان حوادث دسته جمعی به صورت رایگان معاینه و تعیین هویت می‌شوند.
  بیشتر بخوانید:
  شناسایی پیکر ۲۹ نفر در حادثه آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد؛ سرنوشت ۴ تن دیگر چه شد؟
  ۲۳۳۲۳۶

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید