اخبار حوادث

سرقت ۴ هزار تُن از کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در سودان

 • فرستاده سازمان ملل متحد در دارفور می‌گوید که ۴ هزار تن از کمک‌های بشردوستانه ارسالی به سودان از انبارها دزدیده شده است.
  «ولکر پرتس» فرستاده سازمان ملل متحد در دارفور خبر داد که حدود چهار هزارتن از کمک‌های انسان‌دوستانه ارائه‌شده به سودان توسط برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد، سرقت شده است.
  فرستاده سازمان ملل به «اسکای نیوز» گفت: «اکثر کمک‌های بشردوستانه‌ای که در انبارهای ما بوده، سرقت شده و تمام [محتوای] انبارهای سازمان جهانی غذا و کمیساریای سازمان ملل در امور پناهجویان و دیگر سازمان‌ها در دارفور دزدیده شده است و در نتیجه برنامه جهانی غذا حدود چهار هزار تن کمک انسانی را از دست داده است.»
  پرتس در ادامه بر لزوم آتش‌بس و از سرگیری فعالیت‌های برنامه جهانی غذا در سودان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به شهروندان این کشور تاکید کرد.
  درگیری‌ نیروهای پشتیبانی سریع سودان به فرماندهی «محمد حمدان دقلو» و ارتش این کشور به تحت فرماندهی «عبدالفتاح البرهان» از پانزدهم ماه آوریل آغاز شده و همچنان ادامه دارد. جنگ داخلی در سودان تاکنون، صدها کشته و هزاران زخمی به دنبال داشته است.
  «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت از تمام طرف‌های درگیر در سودان خواست که جنگ داخلی در این کشور را هر چه سریع‌تر پایان دهند.

  ۳۵۲۷۱

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *