اخبار سیاسی

سخنگوی تعزیرات: ۵۲ هزار حلقه لاستیک کشف و توزیع شد

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: حدود ۵۲ هزار حلقه لاستیک در یک انبار کشف و بین مصرف کنندگان کالا توزیع شد.
به گزارش ایسنا، محمدعلی اسفنانی در نشست خبری روز شنبه گفت: ما هرساله طرحی بنام طرح ویژه نظارت بر بازار در ایام نوروز داریم و امسال بدلیل اینکه ماه رمضان بود،  این طرح با طرح ضیافتی رمضان تلفیق شد و در ۸ اسفندماه طرح آغاز شد و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
وی افزود: ۱۸۰ نفر از نیروهای روسای شعب جدید ما به مجموعه گشت‌های مشترک اضافه شد و تعداد کل گشت‌ها در روز ۵۰۰ واحد گشتی بود که ۱۰۰ واحد در استان تهران بود و مابقی در سایر استان‌ها فعالیت می کردند. 
اسفنانی تصریح کرد: در ایام نوروز واحد کشیک داشتیم و تا پاسی از شب به شکایات اعلام شده رسیدگی می کردند و گاهی راسا گشت مشترک می کردند. در این فاصله ما ۱۷ هزار و ۲۳۵ اکیپ گشت اعزام کردیم و بازرسی هایی داشتند و ۳۰ هزار و ۶۴۹ واحد دارای تخلف بودند و  ۱۷ هزار و ۹۵۰ فقره پرونده تشکیل شده و ۲۷۱۶ فقره پلمب واحد متخلف  و نصب بنر واحد متخلف را در گشت مشترک  داشتیم و ۱۶۰۰ فقره در اجرای احکام پرونده ها بوده است  و کلا بیش از ۴۳۰۰ نصب بنر واحد متخلف در آغاز طرح تا امروز داشتیم.
سخنگوی تعزیرات گفت: ما ۱۲۰ فقره پرونده لاستیکی خودرو  داشتیم و در این پرونده ها یا گرانفروشی و یا  احتکار داشتیم و پرونده های وارده ۲۵۰۸ فقره و مختومه ۲۴۸۲ فقره بوده و آمار در این زمینه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا امروز هست.
وی افزود: در بحث اجرای احکام مجموع پرونده‌های وارده ۱۳ هزار و ۲۰۶ پرونده وارده بود و بیش از ۹ هزار پرونده حکم اجرا شده و مبلغ ریالی اخذ شده حدود یکصد میلیارد تومان بوده است.
وی ادامه داد: در یک فقره کشف لاستیک خودرو را داشتیم و  حدود ۵۲ هزار حلقه لاستیک در یک انبار کشف شد و حکم صادر شد و دستور عرضه لاستیک به بازار داده شد و بین مصرف کنندگان کالا توزیع شد.
اسفنانی یادآور شد: در خصوص لاستیک دو سه گزارش داشتیم و در  یک فقره همانطور که گفتم حکم صادر شد و در گزارشی دیگر هنوز پرونده به نتیجه نرسیده است.
وی درباره تخلف  شرکت‌های هواپیمایی گفت: متاسفانه در بحث قیمت گذاری هواپیما مشکلی است که هنوز برطرف نشده و امیدوارم مجلس این موضوع را در قانون قابل توجه مصوب کند تا این سردرگمی در بلیط هواپیما را شاهد نباشیم.
وی یادآور شد: مقررات مختلفی در برنامه توسعه پنجم داریم و اعلام شده که بلیط هواپیما آزادسازی شود و در برنامه ششم هم این موضوع تکرار شده است و سازمان هواپیمایی مدعی است که قیمت را تعیین کند اما به مفهوم این نیست که قیمت بلیط هواپیما سقفی نداشته باشد.  تصور برخی این است که وقتی اعلام شده  قیمت بلیط هواپیما آزادسازی شده  یعنی قیمت رها شود ولی مقرراتی هست و  باید قیمت مشخصی در نظر گرفته شود.  در سال گذشته ۳۹ فقره پرونده در این زمینه تشکیل شد و ۷ شرکت محکوم شدند و از این ۷ شرکت ۳ شرکت هواپیمایی بودند و۴ شرکت،  شرکت عرضه بلیط هواپیما بوده و  از ۱۰ میلیارد تومان تا ۳۰ میلیارد تومان محکوم شدند.  یک مورد قبلا حکمش قطعی  شده بود  که اعلام شده و مابقی پرونده‌ها هم به محض قطعی شدن حکم نام شرکت‌ها اعلام می شود.
ادامه دارد…

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *