اخبار حوادث

سارقان کابل یکی از ادارات تامین اجتماعی را دزدیدند

امید رضا شاطری روز شنبه با رد خبر برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر معطلی مراجعه کنندگان در این شعبه اظهار داشت: کانالی که اقدام به درج این خبر کرده حتی بجای تصویر شعبه شماره ۲، تصویر شعبه شماره یک تامین اجتماعی را درج کرده است.
وی تجهیزات به سرقت رفته را کابل برق موجود در فضای خارجی این ساختمان ذکر کرد و یادآور شد: عوامل امنیتی در حال بررسی این سرقت هستند و سرنخ هایی هم به دست آمده است.
وی اظهار داشت: شعبه شماره ۲ تامین اجتماعی یزد که سرقت در آن صورت گرفته فقط ۱.۵ ساعت امروز صبح برای بررسی اوضاع سرقت از سوی عوامل امنیتی بسته شده و پس از آن دایر شده است.
وی با بیان اینکه با تعطیل یا بسته شدن یک شعبه تامین اجتماعی، کار هیچ مراجعه کننده ای روی زمین نمی ماند تصریح کرد: شعب تامین اجتماعی در سراسر کشور در حالتی هستند که اگر کار یک شعبه بنا بر هر دلیلی به تعطیلی کشید مراجعه کنندگان می توانند از طریق سامانه خدمات غیر حضوری عملیات مورد نظر خود را انجام دهند.
شاطری گفت: همه خدمات این حوزه، غیرحضوری است و در دوران کرونا این خدمات غیر حضوری شتاب بیشتری گرفت.
وی حضور مردم در شعب تامین اجتماعی را مگر در موارد خیلی خاص ضروری ندانست و افزود: در کنار همین شعبه ای که سرقت انجام شده یک دفتر کارگزاری به شماره ۵۶ تامین اجتماعی مستقر است و در صورت بروز هر نوع مشکلی مردم می توانند به این دفتر مراجعه کنند.
۱۶ شعبه تامین اجتماعی در استان یزد فعال است که پنج شعبه در داخل شهر یزد مستقر هستند، همچنین ۵ دفتر کارگزاری در سطح استان دایر است که سه مورد آن در شهر یزد است.
درصد پوشش بیمه تامین اجتماعی استان یزد بالغ بر ۷۷ درصد است.

بیشتر بخوانید:
جزئیات چاقوکشی به یک شهردار ناحیه در تهران
سرقت از یک فروشگاه جواهرات شانل در پاریس

۲۳۳۲۳۱

منبع : خبر آنلاین