اخبار فرهنگی و اجتماعی

زاکانی از پکن زباله سوز می خرد!

معضل آرادکوه و فشار سنگینی که روی این مرکز برای از بین بردن زباله‌های پایتخت وجود دارد، تمامی نداشته و جنوب شهر تهران زیر بار زباله کل پایتخت گرفتار شده است. رفع این مشکل از نظر مدیریت شهری به دور نمانده و در واقع در سفر مدیران شهر به چین ،خرید زباله‌سوزهای نسل جدید که دنیا از آنها بهره‌مند است، مورد توجه هیأت اعزامی از بهشت قرار گرفته بود.
در همین رابطه، سیدجعفر تشکری‌هاشمی به خبرنگار همشهری می‌گوید: طی این تفاهمنامه ممکن است ۴یا ۵دستگاه زباله‌سوز جدید تهیه کنیم و آن را در نقاط مختلف تهران قرار دهیم که تمام این موارد درصورتی است که با شرکت مورد نظر به قرارداد برسیم. در آن صورت دیگر نیاز نخواهد بود که زباله‌ها از نقاط مختلف شهر به یک نقطه برای امحا منتقل شود.رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر در ادامه تصریح کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته این دستگاه زباله‌سوز وجود دارد و این شرکت نزدیک به ۱۰۰۰دستگاه را به شهرهای مختلف دنیا فروخته است. امروز ما یک عقب‌ماندگی داریم.
او در ادامه می‌افزاید: ورود این زباله‌سوزها یک کار نوآورانه و خلاقانه نیست، امیدواریم با این دستگاه‌ها این عقب‌ماندگی چندساله تهران جبران شود؛ البته تمام این موارد درصورتی است که شهرداری تهران پیگیری لازم را انجام دهد تا تفاهمنامه‌ای که داشتیم به نتیجه برسد.
۲۳۳۰۲

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید