اخبار سیاسی

رئیس جمهور: باید اقداماتی عاجل برای حل مشکلات مردم اندیکا انجام شود

رئیس جمهور در بازدید از منطقه زلزله زده اندیکا، گفت: با توجه زودرس بودن سرما در مناطق زلزله زده اندیکا باید اقداماتی عاجل برای حل مشکلات در این منطقه انجام شود.
به گزارش ایسنا، آیت الله رئیسی امروز (هفتم آبان ماه) در حاشیه بازدید از مناطق زلزله اندیکا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اقداماتی در مناطق زلزله زده اندیکا انجام شده است که جا دارد از سپاه، بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، هلال احمر، فرمانداری و استانداری صمیمانه تشکر کنم.

وی افزود: مردم اندیکا مردمی بسیار قدرشناس و بزرگوار هستند. ما عشایر را می شناسیم و امام و رهبری نیز عشایر را می شناختند و می  شناسند.

رئیس جمهور گفت: عشایر ذخایر و گنجینه ای برای انقلاب و نظام هستند و نباید آسیب ببینند. عشایر مردمی پرتلاش، صبور، مقاوم و تولید کننده هستند و همیشه همراه انقلاب و نظام بوده اند.

وی ادامه داد: اکنون عشایر در منطقه اندیکا با مشکلاتی مواجه شده اند و دولت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا مشکلات مردم در این مناطق کاهش یابد.

رئیسی افزود: وعده هایی از طرف بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی امام داده شده است و مشغول انجام اقداماتی در مناطق زلزله زده اندیکا هستند. همچنین بنیاد مسکن نیز در حال انجام فعالیت هایی در بحث بازسازی مناطق است.

وی با بیان این که در مناطق زلزله زده اندیکا همه پای کار هستند، گفت: سپاه و بسیج نیز با روحیه بسیجی همراه با مردم در حال انجام اقداماتی در مناطق زلزله زده هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: با توجه زودرس بودن سرما در مناطق زلزله زده اندیکا باید اقداماتی عاجل برای حل مشکلات در این منطقه انجام شود.

وی افزود: براساس گزارش های دریافت شده و قول ها، امیدواریم تا قبل از آغاز فصل سرما مردم اندیکا بتوانند سامان جدی پیدا کنند.

 رئیس جمهور همچنین در جمع مردم زلزله‌زده بخش «چلو» حضور یافت و در فضایی صمیمی پای سخنان و درد دل‌های این مردم نشست و از نزدیک در جریان خسارات وارده به آنان و نیازهایشان قرار گرفت.

مردم این منطقه نیز با قدردانی و تشکر از حضور رئیس جمهور در مناطق زلزله‌زده از رئیس جمهور درخواست کردند با توجه به در پیش بودن فصل زمستان، به وضعیت آنها رسیدگی فوری شود ‌و امکانات بیشتری برای منطقه فراهم شود.‌

رئیس جمهور در جمع مردم روستای زلزله زده سرشط تصریح کرد: با اینکه گزارشها را داشتم و از مسئولین استانی پیگیری می کردم اما شبها از نگرانی وضعیت مردم اینجا خواب راحت نداشتم.

رئیسی همچنین در این بازدید دستور داد که راههای منتهی به روستای سرشط هر چه سریعتر مجددا احداث، خسارات دام های تلف شده پرداخت و بیمارستان شهرستان اندیکا تکمیل و تجهیز شود.
 

رئیس جمهور صبح امروز بدون اطلاع قبلی پس از ورود به فرودگاه اهواز بوسیله بالگرد به مناطق زلزله‌زده اندیکا و روستای سرشط رفت و از بخش‌های مختلف این شهرستان و اقدامات امدادی و کمک‌رسانی به مردم بازدید کرد. در این سفر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را همراهی می‌کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا