اخبار ورزشی

دوئل قهرمانی در هفته پایانی؛ طوفان سرخ یا طوفان زرد؟

ایمان گودرزی: مسابقات هفته پایانی لیگ برتر امروز به صورت هم زمان از ساعت ۱۸:۰۰ آغاز می‌شود و در این روز قهرمان بیست و دومین دوره لیگ برتر شناخته خواهد شد و همچنین تکلیف دومین تیم سقوط کننده از بین مس کرمان و صنعت نفت آبادان روشن می شود. در این روز پرسپولیس و سپاهان دو مدعی اصلی قهرمانی خارج از خانه به میدان خواهند رفت و هر کدام قهرمان شوند جشن قهرمانی خود را به دور از هواداران خود بگیرند.

نساجی – پرسپولیسرسیدیم به هفته پایانی. جایی که جام می‌دهند. این هفته آخر اگر قرار بود جامی در کار نباشد بی‌مزه و تلخ می‌شد بخصوص اگر منتظر قهرمانی تیم‌های رقیب می‌ماندیم اما حالا پرسپولیس یک طرف قضیه است و البته شانس اول قهرمانی. تیمی که فصل قبل قهرمانی را به رقیب سنتی داد حالا آمده تا بعد از وقفه‌ای یکساله این قهرمانی را به آن ۵ قهرمانی متوالی بچسباند و عنوان پرافتخارترین تیم لیگ برتر را برای خود پررنگ‌تر کند.پرسپولیس یک امتیاز بیشتر از سپاهان دارد و برای قهرمانی باید نساجی را در خانه شکست دهد. اتفاقی که تاکنون در لیگ برتر و در شهر قائمشهر رخ نداده است. پرسپولیس در تهران همواره این تیم را شکست داده و فصل قبل نیز در بازی خانگی این تیم که در مشهد برگزار شد به پیروزی رسید اما در قائمشهر برنده نبوده و برای قهرمان شدن باید طلسم پیروز نشدن در این ورزشگاه را بشکند.پرسپولیس برای قهرمانی همه ابزار خود را در اختیار دارد. این تیم بدون بازیکن محروم و مصدوم به هفته آخر رسید و با توجه به شرایطش روی کاغذ برنده این مسابقه به نظر می‌رسد. بازیکنان یحیی که بعضاً ملی‌پوش، جام جهانی رفته و لژیونر بوده‌اند با تجربه چند قهرمانی پا به این میدان خواهند گذاشت و می‌دانند که در آستانه قهرمانی و در یک قدمی رسیدن به جام هیچ گونه لغزشی قابل قبول نیست پس با توپ پر، با انگیزه و اشتیاق فراوان در این میدان حاضر خواهند شد.پرسپولیسی‌ها امروز در قائمشهر برای کسب جام به میدان می‌روند و جان می‌دهند اما جام را به رقیبشان سپاهان نخواهند داد. حضور تماشاگران پرتعداد رقیب، چمن مصنوعی و دشواری‌های بازی در خانه هیچ کدام نمی‌تواند مقابل پرسپولیس سدی ایجاد کند و به قول گل‌محمدی این تیم باید روی زمین آسفالت هم برنده باشد. پرسپولیس که بعد از باخت به سپاهان بازگشتی شکوهمندانه به صدر جدول داشته بعد از شش برد متوالی دنبال هفتمین پیروزی پیاپی و رسیدن به جام است. آنها می‌خواهند مثل فصل شانزدهم لیگ حرفه‌ای با ۶۶ امتیاز قهرمان شوند و پیروزی احتمالی سپاهان در کرمان را بی‌اثر کنند. آنها امروز تمام تمرکزشان را روی بازی خود خواهند گذاشت و برای پیروزی و رسیدن به نتیجه دلخواه خود می‌جنگند و گوش‌شان به نتیجه بازی کرمان بدهکار نیست.به نظر می‌رسد پرسپولیس بدون تغییر ترکیب نسبت به بازی‌های اخیرش و با همان ترکیب برنده به مصاف نساجی خواهد رفت و یحیی دنبال پیروزی بیستم است تا به جام هشتم قهرمانی برسد.در نقطه مقابل آنها نساجی تیم سیزدهم جدول است که طی هفته‌های اخیر یک در میان برده و مساوی کرده اما عجیب است که هفته‌هاست طعم پیروزی را نچشیده است. نساجی که طی بازی‌های اخیر توسط یک مربی جوان اسپانیایی کوچ می‌شود و البته باز هم نتیجه نگرفته آخرین بار در هفته چهاردهم و قبل از بازی رفت مقابل پرسپولیس برنده شده است. این برد مقابل تراکتور اتفاق افتاد و در تاریخ ۹ دی ماه رخ داد پس حالا ۵ ماه و ۱۹ روز است که نساجی طعم پیروزی در لیگ برتر را نچشیده است.
تیم قائمشهری با وجود نتایج ضعیفش خطر سقوط را احساس نمی‌کند و طبیعی است که این بازی برای آنها حکم تشریفاتی خواهد داشت اما طی روزهای اخیر آنقدر درباره بازی شرافتمندانه گفته‌اند که حالا نساجی‌چی‌ها تهییج شده‌اند تا هر طور شده ترمز پرسپولیس را بکشند و کوتاه نیایند. این مسابقه در ورزشگاه کوچک شهید وطنی برگزار خواهد شد اما قرار است شاهد اتفاقی بزرگ در لیگ برتر باشد. قائمشهر برای پرسپولیس شهر خوشبختی خواهد شد یا ناکامی؟

استقلال – تراکتور
تقابل استقلال و تراکتور را در هیچ برهه‌ای نمی‌توان تشریفاتی قلمداد کرد. حتی حالا که دو تیم به هفته آخر لیگ برتر رسیده‌اند و نتیجه این بازی تأثیری در جایگاه جدولی آنها نخواهد داشت. این رویارویی بالقوه برای دو تیم حساسیت‌زا است بخصوص تماشاگران دو تیم که خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از برخورد با حریف دارند؛ چه تبریزی‌ها که بارها شایستگی خود را مقابل تیم‌های بزرگ پایتخت نشان داده‌اند، چه استقلال که بارها در تبریز مقابل تراکتور پیروز شده و توانسته با دست پر این شهر را به سوی پایتخت ترک کند. البته تبریزی‌ها نیز سابقه پیروزی در تهران را دارند و استقلال هرگز نمی‌تواند به خیال اینکه امروز میزبان است بازی آسانی را پیش روی خود تصور کند. خمس که در آخرین بازی نیم‌فصل اول توانست با تیمش استقلال را شکست دهد، عمیقاً به‌دنبال یک ماجراجویی تازه در فوتبال ایران است تا ارزش‌های فنی خودش را بیشتر به رخ تیم‌های بزرگ بکشد. این قضیه امروز نیز پابرجا است و ساپینتو روز دشواری مقابل مرد اسپانیایی نیمکت تراکتور خواهد داشت.ساپینتو با آگاهی از این دشواری اما چند هدف را در ذهن خود تجسم کرده تا شاید به آن دست‌ درازی کند. هدف اول او انتقام شکست بازی قبل در تبریز است. هدف دیگر او می‌تواند افزایش توان روحی و روانی بازیکنانش در آستانه بازی با نساجی در جام حذفی باشد. دیگر هدف ساپینتو بدون شک عبور از امتیاز ۵۹ و رسیدن به امتیاز ۶۲ است تا کارنامه‌اش را در فصل جاری پربارتر جلوه دهد. سایپنتو می‌داند که بسیاری از تیم‌های قهرمان لیگ برتر در سال‌های گذشته روی همین اعداد به جام دست یافته‌اند و او نیز به‌دنبال رسیدن به این امتیاز است تا کارنامه‌اش را قابل دفاع‌تر کند.استقلال عملاً شانسی هم برای رسیدن به جایگاه دوم جدول نخواهد داشت چون اگر تصور کنیم سپاهان به مس ببازد و استقلال برنده بازی با تراکتور باشد، به‌دلیل محاسبه بازی رودررو بازهم از دستیابی به جایگاه سوم بازخواهد ماند اما به هرحال به پایان بردن لیگ با پیروزی مقابل تراکتور و رسیدن به امتیاز ۶۲ ساپینتو و شاگردانش را با روحیه‌ای مضاعف به میدان بازی با نساجی خواهد فرستاد.
سرمربی استقلال برای عبور از تراکتور باید محاسبات دقیقی در خط میانی داشته باشد چون هافبک‌های رقیب جزو بهترین‌های لیگ به شمار می‌روند، بخصوص ریکاردو آلوز که با ارسال ۱۳ پاس گل در این نقطه خودنمایی می‌کند. البته تراکتور دو گلزن بزرگ نیز در خط آتش دارد. رضا اسدی و محمد عباس‌زاده که در کورس آقای گلی هم قرار دارند و در فصل جاری عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشته و تا قبل از بازی با استقلال مجموعاً موفق شدند ۲۱ بار دروازه رقبا را باز کنند؛ فاکتوری که با ضرب کمتر در خط آتش استقلال وجود دارد و قایدی با ۹ و محبی با ۸ گل زده وضعیتی نزدیک به این دو بازیکن را تجربه می‌کنند. در واقع تقابل امروز می‌تواند رویارویی گلزنان لیگ برتر هم باشد. هرچند که شهریار مغانلو شانس بیشتری برای تصاحب آقای گلی لیگ برتر دارد اما به هر حال ارتقا در جدول رده‌بندی در آخرین فرصت باقی‌مانده لیگ برتر نیز می‌تواند مأموریت بزرگی برای مهاجمان دو تیم باشد.در واقع اگر بخواهیم با رویکرد دیگری به این مسائل فنی بنگریم باید مهر تأیید بزنیم به این ادعا که بازی استقلال و تراکتور مؤلفه‌های بسیاری برای جذابیت در خود دارد که باید با نگاهی دقیق به آن خیره شد و این بازی را هرگز به منزله یک تقابل تشریفاتی نگاه نکرد. استقلال و تراکتور حتی می‌توانند خالق زیباترین بازی هفته پایانی لیگ برتر هم باشند و تماشاگران را با فنون تکنیکی و تاکتیکی خود کاملاً سیراب کنند.

مس کرمان- سپاهان اصفهان
بازی مس کرمان و سپاهان اصفهان را باید مهمترین بازی هفته سی‌ام فصل بیست و دوم لیگ برتر نامید. جایی که مس کرمان برای ماندن در لیگ برتر می‌جنگد و سپاهان برای رسیدن به قهرمانی. مس کرمان که در این بازی میزبان است و از حمایت هوادارانش بهره می‌برد در تلاش است با پیروزی در این بازی،‌ کار را تمام کند و در لیگ برتر بماند. مسی‌ها اگر در این بازی به پیروزی برسند بدون هیچ اما و اگری می‌توانند ماندن‌شان در لیگ برتر را قطعی کنند. اما اگر نتیجه‌ای جز برد برای مس کرمان رقم بخورد، همه نگاه‌ها به سیرجان و بازی مهم گل‌گهر و صنعت‌نفت خواهد بود تا تکلیف دومین تیم سقوط کننده مشخص شود. در صورت رقم خوردن نتایج مشابه در بازی کرمان و سیرجان، این مس خواهد بود که می‌تواند در لیگ برتر بماند چون در بازی رودررو مقابل صنعت‌نفت آبادان نتیجه بهتری به دست آورد.

البته مسی‌ها نمی‌خواهند جوری کار کنند که حواس‌شان به بازی سیرجان باشد. پس فقط به دنبال برد هستند. هر چند که کار مقابل سپاهان کاملا سخت خواهد بود. چون زردپوشان اصفهانی امیدوارند نساجی از پرسپولیس امتیاز بگیرد و آن‌ها با پیروزی مقابل مس کرمان بتوانند به قهرمانی برسند. نکته جالب در ۵ بازی اخیر سپاهان این است که تیم اصفهانی تنها یک گل دریافت کرده اما ۳ بازیکن مس کرمان قول دادند به این حریف قدرتمند گل بزنند. این مساله نشان از انگیزه و روحیه بالای تیم کرمانی دارد که می‌تواند به آن‌ها کمک کند اما سپاهانی‌ها اگر برای رسیدن به قهرمانی ناامید بودند، ۲۷ خبرنگار اصفهانی با خود به کرمان نمی‌بردند. به هر حال شرایط متفاوت ۲ تیم و انگیزه‌های بالای آن‌ها باعث می‌شود این بازی یکی از مهمترین بازی‌های هفته به حساب بیاید. مس کرمان و سپاهان در ۵ رویارویی اخیر خود ۳ بار به تساوی رسیدند و یک بار مس برنده شد و یک بار سپاهان که نتیجه بازی رفت هم همان پیروزی تیم اصفهانی بود. مس در ۵ بازی اخیر خود تنها یک تساوی به دست آورد اما در مقابل سپاهان ۳ برد و یک تساوی کسب کرد که آن تساوی شاید تلخ‌ترین تساوی‌شان بود. همان مساوی مقابل ملوان که باعث شد صدر از دست برود. حالا باید دید در نهایت تقابل مس کرمان و سپاهان به چه صورت خواهد شد و کدامیک می‌تواند در پایان جشن بگیرد.

نفت مسجدسلیمان- ملوان بندرانزلیبازی نفت مسجدسلیمان و ملوان بندرانزلی را می‌توان جدال تیم‌های بی‌انگیزه نامید. نفت مسجدسلیمان که هفته گذشته سقوطش به لیگ یک قطعی شد حالا فقط برای یک بازی آبرومندانه به میدان می‌رود. ملوان بندرانزلی هم ماندنش در لیگ برتر مسجل شد و حالا فقط برای ماندن در رده یازدهم تلاش می‌کند. رتبه‌ای که حفظ کردن آن یا رفتن به یک رده پایین‌تر اهمیت چندانی ندارد چون جایگاه انزلی‌چی‌ها را به هیچ وجه به خطر نمی‌اندازد. به همین دلیل برگزاری این بازی با برگزار نشدنش چندان تفاوت ندارد. هر چند که بازیکنان ۲ تیم در تلاش هستند در بازی آخر خودی نشان دهند تا شاید پیشنهادات خوبی برای فصل بعد پیدا کنند. مخصوصاً بازیکنان غیربومی نفت مسجدسلیمان که ظاهراً جایی در این تیم برای فصل بعد حتی در لیگ یک نخواهند داشت. چراکه ابراهیم اشکش سرمربی زردپوشان زاگرس به‌دنبال این است که تیمی بومی ببندد که با بازیکنان خوزستانی به لیگ برتر برگردند. به همین دلیل، این بازی در واقع وداع بازیکنان غیربومی نفت مسجدسلیمان با این شهر و این تیم هم خواهد بود. وداعی تلخ با حضور هواداران پرشور مسجدسلیمانی که امیدوار به بازگشت زودهنگام تیم‌شان به لیگ برتر هستند.

نکته جالب در مورد این بازی، ۵ رویارویی اخیر ۲ تیم است که نفت مسجدسلیمان هیچ بردی به دست نیاورد اما ملوان ۲ بار پیروز شد و البته ۳ بازی هم با تساوی به پایان رسید. بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان مازیار زارع تمام شد اما در بازی جام حذفی نفت مسجدسلیمان با سرمربیگری ابراهیم اشکش توانست بعد از مدت‌ها به پیروزی برسد که بعد از بازی مشخص شد زردپوشان از بازیکن غیرمجاز استفاده کردند و به همین دلیل کمیته انضباطی بازی را ۳ بر صفر به سود ملوان اعلام کرد. اگرچه این برد براحتی از دست رفت اما اشکش شناخت خوبی از ملوان دارد که حالا شاید به‌دنبال جبران آن نتیجه باشد تا تیمش هم با پیروزی با لیگ برتر خداحافظی کند. مسأله مهم دیگر در مورد این بازی، تقابل مربیان جوان لیگ است. مربیانی که برای اولین بار سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه کردند.

فولاد خوزستان – آلومینیوم اراک
بازی فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک اگرچه تأثیر چندانی در جدول ندارد اما برای ۲ تیم خیلی مهم است. فولاد به تازگی رده هفتم جدول را از دست داد و حالا به دنبال بازگشت به این رتبه است اما در مقابل آلومینیوم اراک که این رده را خیلی مهم می‌داند، تحت هیچ‌ شرایطی نمی‌خواهد آن را از دست بدهد. به همین دلیل تمام تلاش شاگردان مهدی رحمتی این است که یا با تساوی و یا برد، این رتبه را حفظ کنند. در مقابل فولاد که در خانه و با حضور هوادارانش به میدان می‌رود، به دنبال پس گرفتن رتبه هفتم هستند که برای رسیدن به آن هم حتماً باید به پیروزی برسند. نکته جالب در مورد این بازی همسایه بودن ۲ تیم و البته ۳۹ امتیازی بودن هر دوی آنهاست که آلومینیوم به خاطر تفاضل گل بهتر در رده بالاتر از فولاد قرار گرفته است. مسأله جالب دیگر این است که این ۲ تیم تحت هیچ شرایطی رتبه هفتم یا هشتم را از دست نخواهند داد چون فاصله تیم نهم با آنها و البته فاصله آنها با تیم ششم جدول بیش از ۳ امتیاز است. نکته جالب‌تر هم اینکه سرمربی فولاد و آلومینیوم اراک در مقطعی هم‌تیمی بودند و آنها را مربیان آبی می‌نامند. مربیانی که سابقه سال‌ها کاپیتانی در استقلال را داشتند.

فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک در ۵ تقابل اخیر خود نتایج جالبی کسب کردند. فولاد ۲ بار پیروز شد، آلومینیوم اراک یک بار و ۲ بار هم بازی با تساوی به پایان رسید. بازی رفت ۲ تیم که در اراک انجام شد، فولاد توانست ۳ امتیاز را کسب کند که حالا همین مسأله شاید انگیزه خوبی به آلومینیوم برای پیروزی و جبران نتیجه رفت بدهد. در کل این بازی اهمیت چندانی در جدول ندارد اما هر ۲ سرمربی دوست دارند فصل را با پیروزی تمام کنند. مربیانی که احتمالاً قراردادشان را با تیم‌های‌شان تمدید خواهند کرد. البته علیرضا منصوریان هنوز نتوانسته در دل هواداران خوزستانی جا پیدا کند اما مهدی رحمتی به محبوبیت خاصی در اراک دست پیدا کرده که ماندنش حتمی شده. حالا باید دید در بازی آخر چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد و کدام مربی به هدفش می‌رسد.

پیکان تهران – مس رفسنجان
بازی پیکان تهران و مس رفسنجان را می‌توان رویارویی گزینه‌های تیم امید ایران نامید. در یک طرف مجتبی حسینی قرار دارد که سرمربی پیکان است و ظاهراً یکی از گزینه‌های اصلی هدایت تیم امید ایران به حساب می‌آید و طرف دیگر محمد ربیعی که با نتایج درخشانی که با مس رفسنجان هم در لیگ یک و هم در لیگ برتر به دست آورد، گزینه اصلی هدایت تیم امید ایران شده است. حالا این ۲ سرمربی با تیم‌هایی کاملاً متفاوت قرار است امروز مقابل هم قرار بگیرند. پیکان با ۲۷ امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار گرفته که در صورت پیروزی و خوش‌شانسی می‌تواند یک پله بالاتر بیاید اما در صورت شکست احتمال کمی دارد که به رده پایین‌تر برود چراکه تیم رده سیزدهمی یعنی نساجی مازندران امروز کار سختی مقابل پرسپولیس که مدعی قهرمانی است، دارد. در مقابل مس رفسنجان که با اقتدار به رده پنجم رسیده، به دنبال ادامه روند صعودی خود است و به چیزی جز برد فکر نمی‌کند. این در حالی است که کسب ۳ امتیاز نمی‌تواند آنها را به یک رده بالاتر هم ببرد اما اگر ببازند شاید رتبه پنجم را از دست بدهند. به همین دلیل شاگردان محمد ربیعی در تلاش هستند تا هر طور شده این رتبه را حفظ کنند و با این شرایط، فصل را به پایان ببرند.

در ۵ تقابل اخیر این ۲ تیم نکته جالبی وجود دارد و آن هم ناکامی همیشگی پیکان است. یعنی در این ۵ تقابل، پیکان حتی یک بار هم نتوانسته به پیروزی برسد اما مس رفسنجان ۲ بار برنده شده و ۳ بازی هم با تساوی به پایان رسید. در کل، پیکان در هفته‌های اخیر هم شرایط خوبی نداشت و در ۵ بازی اخیر خود (لیگ برتر و جام حذفی) نه تنها نتوانست هیچ بردی به دست بیاورد بلکه فقط یک تساوی هم کسب کرد که نتایج خوبی نیست. آخرین برد این تیم به هفته بیست و پنجم برمی‌گردد که توانستند هوادار را شکست بدهند. این در حالی است که مس رفسنجان در ۵ بازی اخیر خود ۳ پیروزی به دست آورد که نتیجه‌ای کاملاً درخشان به حساب می‌آید. حالا باید دید حسینی می‌تواند این طلسم را بشکند و تیمش را پیروز کند یا اینکه ربیعی به روند خودش ادامه خواهد داد.

ذوب‌آهن اصفهان- هوادار تهران
بازی ذوب‌آهن اصفهان و هوادار تهران را می‌توان بازی همسایه‌های میانه جدولی نامید که نتیجه‌اش هیچ تغییری در جدول ایجاد نمی‌کند. چرا که اگر ذوبی‌ها به پیروزی برسند حتی یک پله هم نمی‌توانند بالا بروند. اگر هم هوادار پیروز این میدان باشد، چنین شرایطی دارد. در واقع برد و باخت و البته تساوی ۲ تیم ذوب‌آهن اصفهان و هوادار نمی‌تواند هیچ اثری در جدول بگذارد مگر اینکه تیم تهرانی بتواند ذوب‌آهن را گلباران کند و بیش از ۶ گل به این تیم بزند که بعید است. چرا که ۲ تیم فقط ۳ امتیاز با هم اختلاف دارند اما تفاضل گل آنها ۱۱ است که همین مسأله باعث می‌شود فقط در صورت یک نتیجه پر گل، تیم تهرانی جایگاه ذوب‌آهن را به دست بیاورد. نکته جالب دیگر در تقابل مربیان قرمز و آبی لیگ است. مهدی تارتار را همه یک مربی پرسپولیسی می‌دانند که حالا هدایت ذوب‌آهن را به عهده دارد، ساکت الهامی هم مدتی در استقلال مربی بود که حالا تقابل آنها می‌تواند به جذابیت بازی کمک کند.

ذوب‌آهن و هوادار تا الان فقط ۳ بار مقابل هم قرار گرفتند که در هر ۳ بازی تیم تهرانی پیروز میدان بود. بازی رفت هم با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان ساکت الهامی به پایان رسید که شاید الان مهدی تارتار به دنبال جبران آن نتیجه و البته شکستن طلسم نبردن هوادار باشد. البته هوادار در ۵ بازی اخیر خود نتوانسته به پیروزی برسد که این مسأله به آنها انگیزه می‌دهد تا بتوانند به دنبال برد و پاره کردن این زنجیره ناکامی باشند. این در حالی است که گاندوها در ۵ هفته اخیر هشت امتیاز کسب کردند که نتیجه خوبی به نظر می‌رسد. در کل ذوب‌آهن در بازی‌های خانگی معمولاً تیم بهتری بوده و نتایج خوبی هم کسب کرد که باید دید این بار کار به چه صورت پیش خواهد رفت و کدام سرمربی به هدف خود خواهد رسید. نکته جالب دیگر این بازی، حضور ناظران داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند که عملکرد امیر عرب‌براقی داور بازی را زیر نظر خواهند داشت. مسأله‌ای که باعث می‌شود هم داور قضاوت بهتری داشته باشد و هم اینکه ۲ تیم به دنبال خودنمایی باشند.

گل‌گهر سیرجان- صنعت‌نفت آبادان
بازی گل‌گهر سیرجان و صنعت‌نفت آبادان یکی از ۳ بازی مهم هفته است که نگاه‌های زیادی را به خود خیره می‌کند. شاید این بازی اهمیت چندانی برای گل‌گهری‌ها نداشته باشد اما برای آبادانی‌ها بازی مرگ و زندگی است. صنعت‌نفت در صورتی می‌تواند امیدوار به ماندن در لیگ برتر باشد که در این بازی به پیروزی برسد. شاگردان عبدالله ویسی اگرچه کار سختی مقابل گل‌گهر آن هم در سیرجان دارند که به خوبی می‌دانند اگر در این بازی مهم به پیروزی نرسند ممکن است سقوط کنند. صنعت‌نفت در این بازی مهم و حساس طالب ریکانی و حسین ساکی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. بازیکنانی که جزو بهترین‌های تیم به حساب می‌آیند. مخصوصا ریکانی که گل‌های مهمی تا الان برای صنعت‌نفت آبادان زده است. البته هم ریکانی و هم ساکی در این بازی مهم،‌ کنار تیم هستند و از روی سکوها صنعت‌نفت را همراهی می‌کنند تا تیم‌شان با روحیه بالا مقابل گل‌گهر سیرجان به میدان برود. اگرچه به نظر می‌رسد گل‌گهر انگیزه چندانی برای این بازی ندارد اما ظاهرا چنین نیست. آن‌ها به دنبال این هستند که به جایگاه پنجم برگردند و بالاتر از مس رفسنجان قرار بگیرند. هر چند که این احتمال پایین است چون مس رفسنجان کار چندان سختی مقابل پیکان ندارد.

به هر حال، به نظر می‌رسد کرمانی‌ها از گل‌گهر انتظار یک بازی انتحاری و جذاب دارند که بتواند تیم مس را از سقوط نجات بدهد. با توجه به اینکه مس کرمان کار سختی مقابل سپاهان برای ماندن در لیگ برتر دارد و البته هم‌استانی بودن مس و گل‌گهر، حالا کرمانی‌ها منتظر یک بازی درخشان از سوی شاگردان سعید الهویی هستند تا مس را از سقوط نجات بدهد. این در حالی است که گل‌گهر سیرجان بعد از جدایی امیر قلعه‌نویی و سرمربیگری الهویی نتایج خوبی نگرفت و تنها در یک بازی به پیروزی رسید. گل‌گهر سیرجان و صنعت‌نفت آبادان در ۵ رویارویی اخیر خود تنها یک تساوی به دست آوردند اما در ۳ بازی آبی‌پوشان و تنها در یک بازی زردپوشان به پیروزی رسیدند. بازی رفت ۲ تیم هم با نتیجه یک بر صفر به سود گل‌گهر سیرجان به پایان رسید که باید دید این بار چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد و آیا صنعت‌نفت می‌تواند نتیجه بازی رفت را جبران کند و جشن بقا بگیرد یا نه.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۸

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *