اقتصاد

جستجو برای خانه‌های ۲ میلیاردی در محلات تهران + جدول

به گزارش راه پایدار

جستجو برای خانه‌های ۲ میلیاردی در محلات تهران + جدول

اقتصاد۲۴-  قیمت مسکن در تهران طی چند سال اخیر صعود چشمگیری را تجربه کرده است؛ افزایش قیمتی که نه‌تن‌ها آمار‌ها بلکه مشاهدات میدانی نیز مؤید آن است. آیا هنوز هم می‌توان با بودجه دو میلیارد تومان خانه خرید؟

همان‌طور که اشاره شد، متوسط قیمت مسکن در تهران به بیش از متری ۸۱ میلیون تومان رسیده و به این ترتیب یافتن خانه‌هایی با محدوده قیمتی دو میلیارد تومان به‌سادگی ممکن نیست.
بررسی آگهی‌های فروش مسکن در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد در حال حاضر با این قیمت بیشتر در محلات جنوب، جنوب غرب و شرق می‌توان به‌دنبال آپارتمان گشت. غالب این واحد‌های مسکونی نیز از متراژی کمتر از ۵۰ متر برخوردار هستند.
برای مثال، واحدی ۳۴ متری در محله فلاح که ساخت آن به سال ۱۳۹۴ بازمی‌گردد، در محدوده دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این آپارتمان در طبقه سوم یک ساختمان واقع شده و از هیچ‌کدام از امکانات نظیر آسانسور، پارکینگ و انباری برخوردار نیست.
همچنین مالک آپارتمانی ۲۲ ساله در محله دولاب که یکی از محلات شرقی پایتخت محسوب می‌شود واحد ۳۸ متری خود را دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. این واحد نیز در طبقه سوم یک ساختمان بنا شده و آسانسور و پارکینگ ندارد.
در این بین، شهرک ولیعصر نیز از سری شهرک‌هایی است که می‌توان خانه‌هایی با دو میلیارد تومان در آن یافت. در حال حاضر بررسی آگهی‌ها نشان می‌دهد واحدی ۴۳ متری که در سال ۱۳۸۹ ساخته شده، این محدوده قیمتی را داراست. واحدی ۴۵ متری و ساخت سال ۱۳۸۴ نیز در این شهرک دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

جستجو برای خانه‌های ۲ میلیاردی در محلات تهران + جدول

علاوه بر این موارد، بررسی دیگر آگهی‌های فروش آپارتمان بیانگر آن است که با این مبلغ می‌توان در محلاتی مانند آذربایجان، سلسبیل، استاد معین و پیروزی نیز آپارتمان‌هایی با مبلغ دو میلیارد تومان خریداری کرد.
البته چنان‌که از آگهی‌های ذکرشده پیداست، اغلب این آپارتمان‌ها سنی بیشتر از ۱۵ سال دارند، در طبقه همکف یا طبقه سوم و بالاتر واقع شده‌اند و میکروآپارتمان به حساب می‌آیند.

منبع: اقتصاد ۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *