اخبار فرهنگی و اجتماعی

جزییات احداث خط ۱۰ مترو در تهران

سعید شهلی روز شنبه افزود: در جلسه‌ای که صبح امروز در سالن جلسات شهرداری منطقه ۲۱ تهران برگزار شد، طرح احداث خط ۱۰ مترو در شهرهای قدس، شهریار، اندیشه و ملارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: پیش از این نیز جلسات متعددی با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی در خصوص این طرح برگزار و مقرر شده است که شهرداری‌های هفتگانه غرب استان شرکت مشترکی را در قالب کنسرسیوم پروژه متروی غرب تهران تاسیس کنند.
شهردار شهرقدس خاطرنشان کرد: آخرین وضعیت اجرای خط ۱۰ مترو تهران بدین صورت است که عملیات اجرایی در اولین قطعه از این خط به طول ۱۴/۵ کیلومتر، حدفاصل میدان دریاچه خلیج‌فارس تا میدان کتاب از سال گذشته آغاز شده است.
شهلی افزود: خط ۱۰ مترو با پیش‌بینی ۳۵ ایستگاه از طولانی‌ترین خطوط متروی تهران خواهد بود که از شرق تهران تا شهرهای غرب استان امتداد خواهد یافت.
وی ادامه داد: جلسه بررسی احداث و توسعه خط ۱۰ مترو در شهرستان‌های غرب استان تهران، با حضور معاون شرکت متروی تهران، وحید گلی‌کانی فرماندار همچنین فرماندار شهرستان‌ شهریار، مسئولان شهرداری منطقه ۲۱ تهران و دیگر مسئولان غرب استان برگزار شد.
خط ۱۰ متروی تهران به طول تقریبی ۴۳ کیلومتر با بیشتر خطوط موجود مترو تهران (خطوط ۱، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷) و خطوط آتی متروی تقاطع خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
حضور بیش از ۴ هزار دستفروش در متروی تهران/ مدیرعامل مترو: کاری کنیم به‌جای واگن‌ها در مکان مشخص دستفروشی کنند
احداث قطار حومه‌ای تهران چه شد؟

۲۳۳۲۳۱

منبع : خبر آنلاین