اخبار اقتصادی

جدال بازنشستگان با هزینه‌های بالای درمان؛ ۳۰ سال هزینه‌پردازی کجا صرف می‌شود؟

به گزارش راه پایدار:

جدال بازنشستگان با هزینه‌های بالای درمان؛ ۳۰ سال هزینه‌پردازی کجا صرف می‌شود؟

اقتصاد ۲۴- هر ماه دو درصد از مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بابت حق درمان کسر می‌شود؛ در عین حال، «نه/بیست و هفتم» از حق بیمه زمان اشتغال کارگران در صندوق درمان تامین اجتماعی ذخیره می‌شود با این حال بازنشستگان نیازمند عضویت در بیمه تکمیلی درمان و پرداخت هزینه برای آن هستند. این در حالیست که به گفته فریدون نیکوفرد، فعال صنفی بازنشستگان کارگری شوش، ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی بر ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان تاکید دارد.

او اضافه کرد: بایستی صفر تا صد خدمات درمانی بازنشستگان رایگان ارائه شود و نیازی به بیمه تکمیلی نباشد؛ یکی از خواسته‌های اصلی بازنشستگان امروز اجرای ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی است.


بیشتر بخوانید:  توضیح سازمان تامین اجتماعی درباره تاخیر حقوق بازنشستگان


 نیکوفرد با بیان اینکه مشخص نیست سی سال هزینه‌پردازی برای درمان کجا صرف می‌شود؛ گفت: نه تنها خدمات درمانی بازنشستگان پولی است بلکه در زمینه مراکز ملکی تامین اجتماعی نیز کمبود داریم؛ در شهرستان شوش، فقط یک درمانگاه ساده تامین اجتماعی داریم که مدتهاست درخواست کرده‌ایم آن را به پلی کلینیک تبدیل کنند. به این درخواست پاسخی نداده‌اند.

به گفته این بازنشسته، یک مستمری بگیر نباید برای برخورداری از خدمات رایگان مرکز ملکی از شهر محل سکونت خود صد‌ها کیلومتر مسافرت کند. خدمات درمانی باید در دسترس و کاملاً رایگان باشد.

او تاکید کرد: اگر تامین اجتماعی مدعی عمل به قانون است باید ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی را بی‌کم و کاست اجرا کنند.

منبع: ایلنا

منبع: اقتصاد۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید