اخبار سیاسی

جبار کوچکی‌نژاد: برنامه کاندیداها برای کوچک کردن دولت چیست؟

به گزارش راه پایدار :

نماینده رشت در مجلس با اشاره به برنامه تبلیغاتی یکی از کاندیداها در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که موضوع آن برنامه هفتم توسعه است

به گزارش ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته در گفت‌وگوی ویژه خبری به ارائه دیدگاه های خود درباره برنامه هفتم توسعه پرداخت.

او گفت که برنامه دولت خانواده در راستای تحقق برنامه هفتم خواهد بود و هر دولتی که روی کار می‌آید موظف است این برنامه را در دستور کار قرار دهد.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین بیان کرد که مدل حکمرانی ما باید در نظام اداری تغییر پیدا کند و هوشمند شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری این وعده را هم مطرح کرد که در صورت تشکیل دولت خانواده، نرخ تورم را تک‌رقمی می‌کند.

او تاکید داشت که دولت باید بتواند مسائل مالی خود را متناسب با منابع خود انجام دهد.

قاضی زاده هاشمی همچنین گفت: منابع گسترده نفت و گاز برای تولید ثروت، ارزش افزوده و افزایش اشتغال مصرف شود. برای هر خانواده بسته انرژی در نظر گرفته میشود و علاوه بر یارانه این موضوع نیز به خانواده ها اختصاص داده می‌شود.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از صحبت های شب گذشته قاضی زاده هاشمی گفت: در وهله اول باید کاندیدها، اعضای کابینه خود و چگونگی اجرای برنامه هفتم را تشریح کنند؛ یکی از این موارد مهم ناترازی انرژی است که در صورت اصلاح این وضعیت می توان به منابع عظمیی دست پیدا کرد.

وی با طرح این پرسش که برنامه کاندیداها برای کوچک کردن دولت چیست؟ گفت: بزرگ بودن دولت به معنای بروکراسی زیاد در انجام کارهای مختلف است؛ نمونه آن را می توان در اجرای تبصره ۱۸ بودجه دید که بعضا ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذار یک‌سال طول می کشد.

این نماینده مجلس با بیان این‌که «کاندیداها برای اقتصاد مردمی و شفاف شدن عرصه اقتصاد چه برنامه ای دارند»، افزود: در طول سالیان گذشته دولت ها بزرگ و فربه شدند؛ سوال این است که آیا کاندیداها می توانند این دولت را کوچک کنند و بهره وری را افزایش دهند؟

کوچکی‌نژاد در جمع بندی گفت: آقایانی که در دولت بودند چنین کاری نکردند که یکی در بنیاد شهید و شهرداری و یا جاهایی دیگر بوده است پس صراحتا توضیح داده شود چه برنامه ای برای کوچک کردن دولت دارد و با تحقق آن دارند. 

کوچکی نژاد همچنین بیان کرد:شب گذشته آقای قاضی زاده توضیح نداد که چه برنامه مشخصی برای اجرای برنامه هفتم، افزایش بهره وری و رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد دارد و در نهایت ضعف های احتمالی برنامه را چطور می خواهد اصلاح کند؛ انتظار می رود به این موارد پاسخ داده شود.

پیش از این نیز دو نماینده فعلی و سابق مجلس در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای با ایسنا بر لزوم وجود برنامه مشخصی از سوی کاندیداها برای اجرای احکام برنامه هفتم توسعه تاکید کرده بودند.

مهرداد لاهوتی نماینده مجلس دوازدهم   گفت که قانون برنامه هفتم مسیر کشور را در پنج سال آینده مشخص کرده است لذا کاندیداها باید درباره برنامه‌هایشان برای تحقق آن به خصوص در موضوع  رشد اقتصادی ۸ درصد توضیح دهند.

محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مجلس یازدهم نیز از کاندیداها خواسته بود که درباره برنامه شان برای افزایش منابع در جهت اجرای احکام برنامه هفتم توضیح دهند. 

انتهای پیام 

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید