اخبار حوادث

جان باختن ۴۳ تن در آتش سوزی مرگبار

به گزارش راه پایدار :

به گزارش خبرآنلاین، دست کم ۴۳ نفر که در میان آنها زنان و کودکان هم بودند، طعمه آتش‌سوزی در یک برج در «داکا» پایتخت بنگلادش شدند.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت بنگلادش عصر روز گذشته (پنجشنبه) گفت حریق از یک رستوران آغاز شده و سپس با سرایت سریع به طبقات بالاتر ده ها نفر را در طبقات گرفتار کرد.

مقام‌های آتش‌نشانی داکا می‌گویند اکنون حریق مهار شده اما علت آغاز آن هنوز معلوم نیست.

«سامانتا لال سن»، وزیر بهداشت بنگلادش می‌گوید: مرگ دست کم ۳۳ نفر پس از انتقال به بیمارستان دانشکده پزشکی داکا تایید شده که در میان‌ آنها زنان و کودکان هم وجود دارند. همچنین مرگ دست کم ۱۰ نفر دیگر هم در بیمارستان سوانح و سوختگی داکا گزارش شده است و در مجموع تاکنون ۴۳ نفر در این حادثه جان باخته‌اند.

در همین حال، وزیر بهداشت بنگلادش می‌گوید ده ها نفر دیگر هم به علت سوختگی به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

روزنامه «دیلی بنگلادش» گزارش کرده که آتش‌نشان‌ها در ابتدا برای مهار آتش در رستوران «کاچی باهی» به محل فراخوانده شده بودند. این رستوران در ساختمانی واقع شده که هفت طبقه دارد.

مدیر این رستوران به خبرگزاری فرانسه گفت: ما در طبقه ششم بودیم که متوجه دود در راه پله‌ها شدیم.

وی افزود: خیلی از ساکنان به سمت طبقات بالا دویدند. اما ما توانستیم با استفاده از طناب و شلنگ آب خودمان را به پایین ساختمان برسانیم. بعضی از افراد هم ناچار شدند از طبقات بالا به پایین بپرند و مجروح شده‌اند.

به گزارش بی بی سی، «محمد الطاف»، یکی دیگر از نجات یافتگان به خبرگزاری رویترز گفته او شانس آورده و در حالی که آتش به نقطه استقرار او نزدیک می‌شده، توانسته از طریق یک شیشه شکسته پنجره خود را بیرون بیاندازد. او گفته دو همکار او که به مردم برای بیرون رفتن از ساختمان کمک می‌کردند، جان باختند.

۲۳۳۲۳۳

منبع : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید