اخبار اقتصادی

جاده چالوس مسدود شد

مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد که با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی جاده چالوس از ساعت ۱۱ امروز (چهارم فروردین) تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

به گزارش ایسنا، مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و بارنگی و احتمال وقوع بهمن و ریزش سنگ در جاده چالوس این جاده از ساعت ۱۱ امروز (چهارشنبه) تا اطلاع ثانوی برای حفظ ایمنی تردد و پیشگیری از وقوع حادثه مسدود می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است که مسیر جایگزین برای مسافران جاده هراز و فیروزکوه خواهد بود.

براساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده، متوسط تردد بین استانی روزانه در محورهای مواصلاتی کشور از تاریخ ۲۰ اسفند ماه تا دیروز (سوم فروردین ماه ۱۴۰۰) یک میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۶۶ وسیله نقلیه بوده است که نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال گذشته ۵۶ درصد افزایش را تجربه کرده است اما همچنان نسبت به نوروز دو سال گذشته با کاهش مواجه شده و عدد منفی ۱۷ درصد را نشان می‌داد.

همچنین تردد بین استانی روز گذشته سوم فروردین ماه سال جاری یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۸۰ وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن دو درصد افزایش را نشان می داد و بیشتری تردد بین استانی در بازه زمانی مذکور متعلق به ۲۸ اسفند ماه و با بیش از دو میلیون و ۴۶ هزار وسیله نقلیه است.

گفتنی است؛ بر اساس تعاریف سازمان هواشناسی، هشدار سطح نارنجی به معنی این است که احتمال تاثیرات منفی ناشی از هوای مخرب بیشتر است و می‌تواند برنامه زندگی شما را مختل کند به این معنا که احتمال تاخیر در سفرهای زمینی و هوایی، بسته شدن راه‌ها، قطع برق و خطر احتمالی برای جان و مال مردم وجود دارد. لذا باید در مورد تغییر برنامه های خود و محافظت از خود و اموال تان اقدام کنید.

در این شرایط ممکن است نیاز باشد تاثیر منفی وضع هوا بر خانواده و اطرافیان خود را بررسی کنید و قبل از وقوع پدیده مخاطره‌آمیز اقداماتی برای کم کردن اثرات منفی آن انجام دهید.

مسئولان نیز باید آمادگی لازم را برای مواجهه با خطر داشته باشند. از جمله دستگاه‌های امدادی و خدماتی مانند شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، سازمان‌های آب منطقه‌ای، هلال احمر، ادارات کل راه و شهرسازی و … باید تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارت‌های احتمالی را فراهم آورند.

d8acd8a7d8afd987 da86d8a7d984d988d8b3 d985d8b3d8afd988d8af d8b4d8af 605afdce29ecd

d8acd8a7d8afd987 da86d8a7d984d988d8b3 d985d8b3d8afd988d8af d8b4d8af 605afdce91f84

انتهای پیام

این متن در خبرگزاری ایسنا منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *