اخبار سیاسی

توصیه به مدیران دستگاه‌های دولتی/قدردانی از عوامل برگزاری انتخابات الکترونیکی

به گزارش راه پایدار :

رئیسی به مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد با نظارت مستمر بر زیر مجموعه‌های خود، از رعایت کرامت انسانی در دستگاه تحت مدیریت خود اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز – یکشنبه – هیات دولت در سخنانی حفظ کرامت افراد جامعه را از شاخصه های مهم مدیریتی اهل بیت علیهم‌السلام دانست و همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به رعایت این اصل مهم مدیریتی فراخواند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حفظ کرامت ارباب رجوع و کارمندان در ادارات و عموم شهروندان در تمام شئون جامعه، مصداق عینی اعمال این اصل مدیریتی است، به مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد با نظارت مستمر بر زیر مجموعه‌های خود، از رعایت کرامت انسانی در دستگاه تحت مدیریت خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس جمهور در ادامه ضمن قدردانی از میزبانی مردم شریف و متدین استان قم و همچنین مراجع عظام تقلید، علما و مسئولین استان از کاروان دولت مردمی، ابراز محبت مردم و مراجع عظام تقلید نسبت به خدمات دولت و تذکرات را موجب مضاعف شدن مسئولیت دولتمردان در عمل به وظایف خود در تامین نیازهای استان و رفع موانع و مشکلات موجود دانست.

رئیسی همچنین از ناظران و مجریان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌ویژه در برگزاری تجربه موفق انتخابات الکترونیکی تشکر و قدردانی کرد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به گزارش وزیر نفت درباره توسعه و تامین منابع مالی حوزه نفت، نتیجه اقدامات انجام شده را افزایش درآمدهای کشور دانست و بر پیگیری این اقدامات تا تحقق کامل نتیجه تاکید کرد.

همچنین با توجه به پایان دوره مسئولیت معاون پارلمانی رئیس جمهور ، رئیسی در جلسه امروز هیات دولت از خدمات و زحمات حسینی به عنوان چهره علمی، فرهنگی و انقلابی در سمت معاونت پارلمانی رئیس جمهور تقدیر و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تاکید کرد.   

پیش از سخنان رئیس جمهور وزیر نفت در گزارشی تفصیلی درباره توسعه و تامین منابع مالی حوزه نفت، از تکمیل و بهره‌برداری ۶۷ طرح نیمه تمام در حوزه نفت و گاز و افزایش تولید نفت به ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در سال گذشته خبرداد و افزود: تولید گاز کشور نیز حدود ۳۰ میلیون متر مکعب رشد داشته که ۷ میلیون متر مکعب آن حاصل از جمع‌آوری گازهای مشعل بوده است.

وی در ادامه از افزایش ۵ میلیون تنی ظرفیت صادرات پتروشیمی کشور و در مجموع  رشد ۲۰ درصدی گروه نفت و گاز در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ‌برنامه وزارت نفت برای امسال  نیز بهره‌برداری از ۷۹ طرح نیمه‌تمام و آغاز ۵۰ طرح جدید درحوزه نفت، گاز و پتروشیمی است که اقدامی بی سابقه و یک انقلاب در این حوزه محسوب می‌شود.

افزایش تولید نفت خام، افزایش تولید گاز خام، توسعه میادین گازی، افزایش ظرفیت پالایشی نفت، افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی، افزایش کمی و کیفی تولید فرآورده‌های نفتی مطابق با استاندار یورو۵، افزایش ظرفیت خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی، افزایش خطوط سراسری گاز و گازرسانی جدید به شهر، روستا و صنایع از جمله آثار تکمیل طرح‌های نیمه تمام و اولویت دار در جهش تولید نفت و گاز بود که مهندس اوجی به آنها اشاره کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش کودک سالم از رونمایی دو واکسن  «پنوموکوک» و «روتاویروس» برای کودکان و همچنین رونمایی از سند درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در دولت مردمی خبر داد.

وزیر امور اقتصاد و داریی نیز از به سرانجام رسیدن طرح سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی به عنوان یکی از مطالبات رئیس جمهور از این وزارتخانه خبر داد و افزود: یکی از چهار محور مطالبات رئیس جمهور در جریان بازدید نظارت ستادی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، موضوع سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی بود که بحمدالله در پایان سال ۱۴۰۲ توانستیم این سامانه را به طور کامل به مرحله اجرا برسانیم.

خبر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در جلسه امروز، ثبت رکود تاریخی در انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (inotex) بود که آقای دهقانی فیروز آبادی با اشاره به همت وزارت نفت در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌: در دولت مردمی تعداد استفاده از این شرکتها در صنعت نفت از ۱۵۰ به ۷۰۰ شرکت افزایش یافته و با اجرای تنها ۶۰ درصد از توافقات صورت گرفته میان این وزارتخانه با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تا کنون بیش از یک و نیم میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی از برگزاری جلسه کارگروه کاغذ و نشر درحضور معاون اول رئیس جمهور و حل بسیاری از مشکلات و گره‌های موجود در این حوزه خبر داد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید