اخبار اقتصادی

تغییر قیمت محصولات شوینده هنوز مشخص نیست

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفت که مذاکره با تولیدکنندگان و سازمان حمایت برای افزایش قیمت محصولات شوینده بعد از ماه رمضان در جریان است، اما هنوز نتیجه آن مشخص نیست.

بختیار علم بیگی در گفت‌وگو با ایسنا،  با بیان اینکه محصولات شوینده از نظر درجه اهمیت تقریبا در درجه سوم قرار دارند، تصریح کرد: واحد های تولید کننده بعد از محاسبه قیمت تمام شده می توانند ۱۷ درصد سود دریافت کنند اما برای یکنواخت شدن قیمت و جلوگیری از تعارض، از قبل با سازمان حمایت تفاهم و تعامل می‌کنیم.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده در پاسخ به سوالی درباره میزان افزایش قیمت این محصولات گفت: درصد افزایش قیمت هنوز مشخص نشده است. تولید کنندگان آنالیز قیمت ارائه دادند، اما هنوز توافق نشده و همچنان در حال مذاکره با تولیدکنندگان و سازمان حمایت هستیم.
وی افزایش حقوق و دستمزد، هزینه‌های انرژی، مواد اولیه داخلی و خارجی، کرایه حمل و عوارض گمرکی را از دلایل افزایش قیمت عنوان کرد.
علم بیگی با اشاره به ارائه درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت محصولات شوینده، اظهار کرد: منتظریم ماه رمضان تمام شود و بعد از هماهنگی با سازمان حمایت قیمتها تعیین تکلیف شود.  
انتهای پیام

منبع : ایسنا