اخبار سیاسی

تصاویری از شلیک موشک بالستیک دوربرد از ناو جنگی سپاه

به گزارش راه پایدار :

طی همکاری مشترک نیروی هوافضای سپاه و نیروی دریایی سپاه یک فروند موشک بالستیک دوربرد از ناو نظامی نیروی دریایی سپاه با موفقیت شلیک شد.

به گزارش ایسنا، این دستاورد جدید برد نفوذ و قدرت دریایی ما را تا هر نقطه دلخواهی افزایش داد زیرا ناوهای اقیانوس پیمای ما می‌توانند در هر نقطه‌ای از جهان حاضر شوند.

این برای نخستین‌بار است که یک موشک بالستیک از خانواده ذوالفقار از روی ناو شهید مهدوی نیروی دریایی سپاه شلیک و به هدف خود در کویر مرکزی ایران با موفقیت اصابت کرد. این موشک با برد بیش از ۷۵۰ کیلومتر، جدیدترین دستاورد نیروی دریایی سپاه است که در یک همکاری مشترک با نیروی هوافضای سپاه احصا و به دست آمده است.

از این پس ناوهای نیروی دریایی سپاه با استفاده از این قابلیت می‌توانند انواع موشک‌های بالستیک تا برد ۱۷۵۰ کیلومتر را با خود حمل کنند.

لحظه شلیک موشک بالستیک دزفول از ناو شهید مهدوی به صورت کانتینر پرتاب را در ادامه ببینید.

فیلم شلیک موشک پدافند هوایی نواب سپاه را هم در ادامه ببینید.

گزارشی از رونمایی سپاه از سامانه شلیک دو موشک بالستیک از روی ناو شهید مهدوی موشک های  جدید عماد و حاج قاسم و خیبرشکن را در ویدئوی زیر ببینید.

دوشنبه شب  سردار سلامی درباره این مانور گفت: این دستاورد جدید برد نفوذ و قدرت دریایی ما را تا هر نقطه دلخواهی افزایش داد زیرا ناوهای اقیانوس پیمای ما می‌توانند در هر نقطه‌ای از جهان حاضر شوند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *