اخبار سیاسی

تشکل‌های دانشجویی باید رسالت اسلامی خود را دنبال کنند

 مهدی عباسی‌مهر مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در  نشستی که با عنوان «دانشگاه مبدا تحولات» در اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار شد، با اشاره به شکل گیری انجمن ها در دانشگاه ها گفت: آن افرادی که انجمن‌ها را راه‌اندازی کردند حس کردند آنچه در دانشگاه است حق نیست و دانشگاه‌ها گرفتار لیبرال و کمونیسم بودند. هدف آن دانشجویان برافراشته شدن پرچم حق بوده است.

وی با اشاره به بیانات امام و رهبر انقلاب ادامه داد: یکی از مهمترین جمله های امام این است که «دانشگاه کارخانه انسان‌سازی است». امام(ره) حساب ویژه روی دانشگاه دارد. همچنین این جمله امام راحل که فرمودند  «رسالت انجمن‌های اسلامی، رسالت انبیاست» حائز اهمیت است.

عباسی مهر تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین خواسته های امام این است که دانشگاه‌ها و این سنگر بزرگ را برای انقلاب حفظ کنیم. پس حفظ دانشگاه و سنگر کارخانه انسان‌سازی و هدایت به سمت هدف بزرگ بسیار مهم است.

وی با طرح این سوال که آیا ما در انجمن اسلامی برنامه‌ای برای دانشگاه خودمان داریم؟ گفت: از پیام حضرت امام برای انجمن اسلامی دانشجویان اروپا و تشکل‌‌های دانشجویی مشخص می‌شود که رسالت تشکل، رسالتی اسلامی است که در تمامی ابعاد اعتقادی، ‌فرهنگی، ‌اقتصادی و سیاسی وجود دارد.

مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: انجمن های اسلامی، به‌عنوان یک جریان قوی انقلابی باید رسالت اسلامی خود را دنبال کنند. ما دو وظیفه اصلی داریم، یکی خودسازی و رشد خودمان و سپس رشد جامعه.

عباسی مهر افزود: اگر رشد و بلوغ فکری اعتقادی پیدا نکنیم، همه اهداف و راه‌ها پوچ است. این پرچم تشکل نیست که به شما هویت می‌دهد، این شما هستید که به پرچم تشکل هویت می‌دهید.

وی اضافه کرد: نگاه مقام معظم رهبری به این صورت است که دانشجویان را هویت انقلاب اسلامی می‌داند و می‌فرمایند ان‌شاءالله خداوند شما را برای انقلاب حفظ کند.

مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید به‌دنبال ارتقای جایگاه معنوی خود در تشکیلات باشیم. اگر شما ارتقا و رشد یابید، انجمن رشد می‌یابد و بچه‌های دیگر سعی می‌کنند مانند شما شوند.

عباسی مهر تصریح کرد: مسائل و مشکلات دانشجویان را به خوبی بررسی کنید. بر اساس نیاز دانشگاه برای تشکل برنامه‌ریزی کنیم و هدف‌گذاری داشته باشیم. آینده سیاسی کشور به دانشگاه بستگی دارد. مسیر حرکت‌های کلان کشوری از دانشگاه شکل می‌گیرد.

وی افزود: دانشجویان باید بتوانند در مسائل سیاسی اظهار نظر قوی داشته باشند. اکنون که در سخت‌ترین شرایط جمهوری اسلامی هستیم دانشجویان باید بتوانند همه اقشار جامعه را از دانشجو گرفته تا مردم و قشر خاکستری و قشر همگرا و غیر همگرا را با خود همراه کنند.

مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خاتمه از دانشجویان خواست تا ده فرمان شهید بهشتی را به یاد داشته باشند و اظهار داشت: تشکلی منسجم و هدفمند است که از درون سخت سخت و پایدار اما از بیرون جذب بالا و نیروسازی خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

 

این متن در خبرگزاری فارس منتشر شده و انتشار آن در راه پایدار به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *