اخبار اقتصادی

تاکید دولت سیزدهم بر ساماندهی قراردادهای کار

به گزارش راه پایدار :

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی سه جانبه گرایی را از موضوعات مورد توجه دولت شهید رئیسی برشمرد و با تاکید بر همکاری مجلس جدید و دولت بعد در پیگیری آرمان‌های ایشان، گفت: دولتی که مردمی باشد پایگاه مردمی‌اش حفظ می‌شود.

فتح الله بیات در گفت‌وگو با ایسنا، با تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان اظهار کرد: ایشان شهید خدمت به مردم، محرومان و مستضعفان بودند و سه جانبه گرایی مورد توجه ایشان بود. در زمان ریاست جمهوری وی، بحث افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران برای نخستین بار و پس از مدت‌ها رقم خورد که مایه دلگرمی کارگران شد. درست است که تورم را هم شاهدیم ولی این افزایش دستمزد در زمان خود اتفاق مهمی بود که نباید نادیده گرفت.

تاکید آیت الله رئیسی بر ساماندهی قراردادهای کار

وی ادامه داد: مهم‌ترین بحثی که ما سالیان سال است پیگیر هستیم، بحث امنیت شغلی است. رئیس جمهور شهید ساماندهی قراردادهای موقت توجه ویژه داشتند و در این خصوص لایحه‌ای تدوین شد که امیدواریم مجلس نیز این مساله را در جهت آرمان‌های آیت الله رئیسی نهایی کند و با تصویب لایحه یادگاری از سید محرومان برای جامعه کار و تولید به جا بماند.

 رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به دیدار کارگران با رئیس جمهور فقید در هفته کارگر اظهار کرد: در این دیدار تریبون در اختیار دبیرکل خانه کارگر قرار گرفت و ایشان در محضر ریاست جمهوری و وزیر کار از سه جانبه گرایی دفاع کردند و واگذاری بحث تعیین دستمزد به مجلس را خلاف سه جانبه گرایی دانستند که رئیس جمهور شهید مطالب ایشان را پذیرفتند و این دیدگاه ایشان قابل احترام است.

همکاری دولت بعد و مجلس جدید در اجرای آرمان‌های شهید رئیسی

بیات توجه به مسکن کارگری و بیمه کارگران ساختمانی را از دیگر موضوعات مورد توجه شهید رئیسی دانست و گفت: دولت سیزدهم به کارگران و امور کارگری توجه خاص داشت، از این رو دستگاه‌های ذیربط باید به گونه‌ای عمل کنند که این آرمان‌ها و اقدامات جامه عمل پوشانده شود. مقام معظم رهبری در هفته کارگر به بحث معیشت کارگران، بازنشستگان و امنیت شغلی کارگران تاکید کردند و کمترین انتظار این است که رئیس دولت بعد نیز نسبت به این مسایل اهتمام داشته باشد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هم دولت بعد هم مجلس جدید به هم نزدیک هستند و انتظار می رود در پیاده سازی برنامه‌ها و اقدامات دولت سیزدهم همراهی بیشتری صورت گیرد و در چارچوب قانون به این آرمان‌ها پرداخته شود. در دولت سیزدهم بحث معیشت کارگران و رعایت اصل سه جانبه گرایی مدنظر قرار گرفت و تکریم نیروی کار و تولید داخل و رونق کسب و کار و کرامت انسانی بها داده شد.

دولت مردمی، پایگاه مردمی‌اش حفظ می‌شود 

به گفته این مقام کارگری، بخش اعظمی از مردم جامعه کارگری و بازنشستگان هستند که اگر در رفاه و آرامش و امنیت شغلی و معیشتی باشند قطعا سهم بالایی در مشارکت ملی و عمومی خواهند داشت لذا دولت بعد باید از این سرمایه ملی استفاده و به مطالباتشان توجه کند.

بیات در پایان گفت: دولت سیزدهم دولت مردمی بود و دیدید که با ضایعه تاسف باری که رقم خورد، در هر استان کارگران برای رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم گرفتند و این نشان می دهد که دولت مردمی در دل مردم جای خواهد داشت. از این رو هر دولتی که روی کار خواهد آمد، باید جدی‌تر به محرومان، مستضعفان و کارگران و بازنشستگان توجه کند تا پایگاه مردمی اش حفظ شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *